Operacja Czysta Rzeka 2022 - Łeba

Operacja Czysta Rzeka 2022 Łeba 7Tradycji stało się zadość! Tak jak rok temu, po krótkim odpoczynku po sprzątaniu rzeki Łupawy (o której pisaliśmy już wczoraj), spotkaliśmy się na moście w okolicach Gac, by wspólnie posprzątać ujście rzeki Łeby. Pogoda dopisała, zaś frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Ponad 60 osób spotkało się w sobotnie popołudnie, by uczynić nasz kawałek ziemi trochę czystszym miejscem.

W tym roku sprzątaliśmy w ramach ogólnopolskiej akcji Operacja Rzeka, w której bierze udział ponad 200 sztabów i ponad 6000 wolontariuszy. Nasza akcja wpisuje się też w projekt "Błękit rzeki dobrem krainy" organizowany w tym i w zeszłych latach przez powiat lęborski. Jeszcze przed wyruszeniem do akcji uczciliśmy minutą ciszy zmarłego w piątek Janka Kiśluka, jednego z aktywistów ziemi lęborskiej zaangażowanego w zeszłych latach w tą i wiele innych pięknych inicjatyw.

Na miejscu stawili się niezawodni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Izbicy oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Izbicy. Do wspólnego sprzątania dołączyła Straż Rybacka i wędkarze gminy Główczyce, wolontariusze Błękitnego Patrolu, przedstawiciele Słowińskiego Parku Narodowego, Błękitne Morsy z Łeby oraz okoliczni mieszkańcy.

Podobnie jak nad Łupawą, szybko podzieliliśmy się na zespoły i ruszyliśmy w teren uprzątnąć śmieci. Przy wcześniejszym rozpoznaniu zauważyliśmy, że wzdłuż wału jest mniej śmieci niż rok temu, za to prawdziwy bałagan jest po obu stronach ujścia rzeki. Rzeka Łeba niesie ze sobą sporo śmieci, które następnie wiatr i fala znosi na południowy brzeg jeziora Łebsko. Tam też skierowaliśmy nasze kroki. Dwie godziny intensywnej pracy wszystkich i ponad 110 worków pełnych śmieci to efekt naszych działań. To była ciężka praca, ale i prawdziwa satysfakcja. Ujście rzeki Łeby to jedno z najpiękniejszych miejsc na Pomorzu, po uprzątnięciu śmieci nabrało jeszcze większego uroku.

Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w akcji i zachęcamy do podejmowania dalszych działań na rzecz naszej pięknej gminy.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej oraz do udostępniania i oznaczania się na zdjęciach!

#operacjarzeka #operacjarzeka2022 #czystarzeka #operacjaczystarzeka2022 #operacjaczystarzeka

Operacja Czysta Rzeka 2022 Łeba 2Operacja Czysta Rzeka 2022 Łeba 3Operacja Czysta Rzeka 2022 Łeba 4Operacja Czysta Rzeka 2022 Łeba 5Operacja Czysta Rzeka 2022 Łeba 6Operacja Czysta Rzeka 2022 Łeba 1

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


MaczugaStolema2022ik

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates