Warsztaty Wielkanocne w bibliotece

Warsztaty Wielkanocne 1Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom.

Tuż przed Wielkanocą w naszej Bibliotece nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. W czasie warsztatów pisania pisanek metodą batikową powstały piękne, wielobarwne dzieła. Uczestnicy nakładali rozgrzany wosk pszczeli na skorupkę jajka za pomocą szpilki umocowanej na patyczku, a następnie wydmuszki były farbowane barwnikami. Po wysuszeniu, za pomocą suszarki do włosów został zdjęty wosk i odkryły się wielobarwne wzory. Na koniec pisanki zostały posmarowane tłuszczem w celu wzmocnienia barw i nadania pięknego połysku.

Wszyscy uczestnicy zabrali swoje dzieła do domów, gdzie będą piękną ozdobą w czasie nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Dziękujemy za udział w warsztatach i zapraszamy do śledzenia naszego profilu, gdzie będziemy zamieszczać kolejne ciekawe zaproszenia na warsztaty.

 

Warsztaty Wielkanocne 2Warsztaty Wielkanocne 3Warsztaty Wielkanocne 4Warsztaty Wielkanocne 5Warsztaty Wielkanocne 6Warsztaty Wielkanocne 7

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


MaczugaStolema2022ik

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates