Warsztaty haftu w Bibliotece

Warsztaty haftu 1Przez ostatnie dwie soboty w Bibliotece w Główczycach odbyły się warsztaty haftu. Uczestnicy przenieśli się do czasów, w których ręczne zdobienie tkanin było sztuką, a malowanie za pomocą igły i nici – prawdziwym majstersztykiem.

W czasie warsztatów haftu poznaliśmy sekrety tej niezwykłej techniki zdobienia tkanin. Każdy miał okazję poczuć się jak artysta, tworząc własne dzieła przy użyciu tamborków, igieł, tkanin oraz kolorowych nici.

Dawna i już trochę zapomniana sztuka haftu jest doskonałą lekcją cierpliwości, rozwijającą zdolności manualne. W czasie zajęć uczestnicy znakomicie się bawili i mieli przyjemność okiełznania nitkowego chaosu i malowania nie pędzlem, lecz… igłą.

Warsztaty haftu 2Warsztaty haftu 3Warsztaty haftu 4Warsztaty haftu 5Warsztaty haftu 6Warsztaty haftu 7