Spotkanie autorskie z Niną Marią Kowalską

Spotkanie autorskie z Niną Marią Kowalską 1W dniu 25 marca 2022 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Główczyce odbyło się spotkanie autorskie z Niną Marią Kowalską, autorką wierszy dla dzieci i młodzieży oraz powieści „Źródło życia”.

Spotkanie było okazją do poznania autorki, jej twórczości i dalszych artystycznych zamierzeń. Nasz Gość oczarował nas opowieścią o czasach młodości spędzanej na wsi, były wspomnienia dotyczące nauki w szkole. Z zaciekawieniem słuchaliśmy fragmentów książki „Źródło życia” dotyczących codziennych wydarzeń ale i również relacji ze spotkań zespołu Ludowego i przygotowań do występów, a także fragmenty skeczów.

Nina Kowalska, opowiadając swoją biografię, uchyliła rąbka tajemnicy powstania książki „Źródło życia” oraz opowiedziała skąd czerpie inspiracje do swoich wierszy dla dzieci, których często bohaterami są wnuki. Nieśmiało przyznała, że w przygotowaniu jest powieść, będąca kontynuacją „Źródła życia” oraz cały tomik stu wierszy dla dzieci.

Na koniec spotkania można było zakupić wspomniane książki pisarki, otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dziękując za przemiłe spotkanie, obdarowaliśmy naszego Gościa bukietem kwiatów.