Warsztaty makramy w bibliotece

Warsztaty makramy 1W ostatnie dwa sobotnie, marcowe przedpołudnia w Bibliotece w Główczycach uczestnicy warsztatów z makramy zapoznali się z teorią dotyczącą materiałów i narzędzi stosowanych w tej technice. Dzięki Pani Reni poznali rodzaje sznurków i dowiedzieli się, jak dobierać je do poszczególnych prac. Nauczyli się wiązać podstawowe węzły i własnoręcznie wykonali swoją makramę ścienną.

Makrama to technika wiązania sznurków, za pomocą której możemy wykonać różnorodne dodatki wnętrzarskie, torebki, kwietniki, biżuterię i wiele innych dekoracji. Uczy cierpliwości i rozwija kreatywność. W makramie wszystkie węzły są dziełem ludzkich rąk - wykonuje się je bez użycia szydełka, drutów czy igieł.

Zapraszamy na kolejne warsztaty, na których zainteresowani poznają tajniki haftu. Już w najbliższą sobotę, od godziny 10:00!

Warsztaty makramy 4Warsztaty makramy 5Warsztaty makramy 7Warsztaty makramy 3Warsztaty makramy 2Warsztaty makramy 6