Pomoc dla uchodźców z Ukrainy już w drodze!

Pomoc dla Ukrainy 1Od początku tygodnia intensywna zbiórka trwała w całej gminie, zaś wszystkie zebrane dary zostały w Ośrodku Pomocy Społecznej posegregowane i przepakowane do kartonów. Wczoraj trzy załadowane darami busy z pomocą dla uchodźców z Ukrainy wysłaliśmy w drogę. W Potęgowie zostały one przeładowane na większy transport i wyprawione w trasę do Ustrzyk Dolnych, gdzie zostaną rozdysponowane między potrzebującymi.

Dziękujemy wszystkim za pomoc, dar serca oraz wspólne działanie.

To jednak nie koniec naszej akcji! W naszej gminie pojawiają się pierwsi uchodźcy potrzebujący zakwaterowania, ale także wsparcia produktami pierwszej potrzeby. Dlatego zbiórka trwa nadal - prosimy o przynoszenie darów i zostawianie ich w:
- Ośrodku Pomocy Społecznej od godz. 7:30 do godz. 15:00
- Gminnym Ośrodku Kultury od godz. 7:00 do godz. 18:00 (od 16:00 do 18:00 w Bibliotece - wejście od parkingu)

Pomóc można także finansowo, wpłacając pieniądze na utworzone w tym celu konto:
„Solidarni z Ukrainą” BS Ustka/ o Główczyce: 88 9315 1030 0035 2082 2000 0060

Pomoc trafi do uchodźców z Ukrainy, przebywających na terenie Naszej Gminy. Pozwoli to na zakup artykułów, które będą wynikały z aktualnych potrzeb.

Pomoc dla Ukrainy 2Pomoc dla Ukrainy 3Pomoc dla Ukrainy 4Pomoc dla Ukrainy 5Pomoc dla Ukrainy 6Pomoc dla Ukrainy 7