30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 1Jak co roku, dzięki wielkim sercom mieszkańców gminy Główczyce, po raz kolejny pobiliśmy rekord. Udało nam się zebrać dla fundacji WOŚP rekordową kwotę 30312,98 zł.

Podobnie jak w całym kraju, sztab WOŚP utworzony przy ZSP w Główczycach, zbierał pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci pod hasłem „Przejrzyj na oczy!”. Wzrok to bardzo ważny zmysł. Problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak ważne jest szybkie zdiagnozowane ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt.

Zbiórkę pieniędzy rozpoczęliśmy już w grudniu 2021 r., ustawiając Sztabowe Skarbony Stacjonarne WOŚP w sklepach, firmach i instytucjach naszej gminy:

w Główczycach:
- PIPI Zakład Fryzjerski - p. Monika Piskorowska
- Księgarnia - p. Halina Laska
- Sklep p. Masłowskiego - p. Elżbieta Jaszek
- Urząd Gminy Główczyce
- Zakład Fryzjerski - p. Kornelia Kopcińska
- Sklep spożywczy - p. Hubert Oleszek
- Sklep p. Ulenberga - p. Marek Mleczko
- Sklep p. Kwiatkowscy
- Gminny Ośrodek Kultury - p. Paweł Żmuda
- Zespół Szkolno-Przedszkolny
- Pizzeria Ka-Ja – p. Osińscy

w Wielkiej Wsi:
Sklep - p. Henryk Makoś

w Stowięcinie:
Sklep - p. Kazimiera Kowaluk
Piekarnia-Cukiernia ANTOŚ - p. Izabela Jereczek

w Pobłociu:
Sklep - p. Dariusz Purzycki
Sklep - p. Andrzej Miedzielec

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 4W dniu finału nawet trudne warunki atmosferyczne nie zniechęciły 73 członków grupy szkolnych wolontariuszy: 45 z ZSP w Główczycach, 10 z SP w Pobłociu, 10 z SP w Stowięcinie i 8 z ZSP w Żelkowie. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem i niestrudzenie zbierali datki w miejscowościach naszej gminy. W dotarciu wolontariuszy do niektórych miejscowości dzielnie pomagali strażacy z OSP.

Nasz sztab w dniu finału działał w Gminnym Ośrodku Kultury. Z uwagi na pandemię odwołaliśmy wcześniej zaplanowane występy uczniów i lokalnych artystów, ale wielu wykonawców można było posłuchać i obejrzeć na ustawionym ekranie przy ciepłej herbacie, kawie, pysznym cieście, swojskim chlebie i pierogach, które przygotowali rodzice uczniów i panie kucharki. Można było również spróbować kiełbasę z dzika, której sponsorem było Koło Łowieckie ,,Gryf”. Miłośnicy książek i filmów mogli wyszukać coś dla siebie na kiermaszu książek i płyt z filmami przygotowanym przez Gminny Ośrodek Kultury. Dużym zainteresowaniem cieszyły się licytacje gadżetów WOŚP i innych przedmiotów, które odbywały się na żywo oraz on-line.

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 5W imieniu sztabu 6026 w składzie: Danuta Löper, Izabela Galas- Lorentz, Melania Wolska i Krzysztof Błażejów, którzy pracowali przy wsparciu i pod czujnym okiem dyrektora ZSP w Główczycach p. Beaty Głowackiej, kierujemy ogromne podziękowania do wszystkich osób zaangażowanych w stworzenie tego wspaniałego wydarzenia. Dziękujemy wolontariuszom, rodzicom naszych uczniów, pracownikom i właścicielom sklepów, firm i instytucji, którzy ustawili Sztabowe Skarbony Stacjonarne WOŚP, członkom Koła Łowieckiego „Gryf”, strażakom OSP, dyrektorowi oraz pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach, dyrektorom i pracownikom szkół, mieszkańcom gminy Główczyce oraz sponsorom, którzy wsparli organizację 30 finału: Państwu Marii i Ryszardowi Kwiatkowskim, Pani Sabinie Czyżewskiej, Bud-Marketowi. Serdecznie dziękujemy również Państwu Annie i Piotrowi Osińskim (restauracja Ka-Ja) za pyszną pizzę, którą mogli się posilić nasi pracownicy i wolontariusze. Dziękujemy każdej życzliwej osobie, która wsparła tegoroczną akcję WOŚP.

 

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 230. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 730. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 6

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates