"Przyjaźń łączy", czyli malujemy misia wspólnie z MDP Izbica

Przyjaźń łączy 1W czwartek, 14 października zostaliśmy zaproszeni przez Ochotniczą Straż Pożarną w Izbicy oraz MDP Izbica do pomocy przy malowaniu wyjątkowego misia. Jest to tak zwany Buddy Bear, charakterystyczny dla ulic Berlina.

Projekt został stworzony przez 12-letnią Juliannę, a następnie przeniesiony na misia. Później razem z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi pomalowaliśmy niedźwiadka, starając się jak najdokładniej oddać wizję autorki. Malowanie trwało kilka dni, a artystyczne talenty mieszkańców Izbicy wspierała nasza animatorka Dorota Chmiel.

Pracy było sporo, ale wspólnymi siłami udało się nam stworzyć piękne dzieło, które nawiązuje do straży pożarnej i jednocześnie ukazuje elementy charakterystyczne dla Izbicy. Miś jest już prawie gotowy do podróży do Berlina. Do Izbicy przyjedzie natomiast jego kolega, malowany przez zaprzyjaźnioną jednostkę straży pożarnej z Niemiec, Freiwillige Feuerwehr Berlin Weissensee 6301.
Jak myślicie, w którym miejscu Izbicy się znajdzie?

Działania prowadzone są w ramach projektu „Przyjaźń łączy”, w którym biorą udział młodzieżowe drużyny pożarnicze z Izbicy i Berlina.

Przyjaźń łączy 2Przyjaźń łączy 4Przyjaźń łączy 7Przyjaźń łączy 6Przyjaźń łączy 3Przyjaźń łączy 5

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates