Piknik Senioralny 2021

Piknik Senioralny 2021 1Dzień 15 sierpnia dla seniorów z gminy Główczyce, jak i seniorów z sąsiednich gmin, na długo pozostanie w pamięci jako dzień radosnej zabawy podczas Pikniku Senioralnego. To już trzecia edycja wspaniałej zabawy, której gośćmi są seniorzy.

Przy bogato zastawionych stołach zasiadła rekordowa liczba gości. Mieliśmy przyjemność gościć około 350 osób – seniorów z gminy Główczyce, uczestników Klubów Seniora z gmin powiatu słupskiego oraz zespoły muzyczne z naszej okolicy. Gościliśmy również pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego - Panią Barbarę Bałkę, Radną Sejmiku Wojewódzkiego – Panią Danutę Wawrowską, Starostę Powiatu Słupskiego – Pana Pawła Lisowskiego, jak i nasze lokalne władze – Panią Wójt – Danutę May i Przewodniczącego rady Gminy – Pana Arkadiusza Kwiatkowskiego.

Podczas Pikniku podsumowano konkurs „Srebrne Serce”. Laureatkom, Paniom Annie Wilman, Marii Pruszkiewicz i Józefie Jóskowskiej, wręczone zostały statuetki oraz kosze słodkości, pozostałym uczestnikom wręczono wyróżnienia. Nagrody dla nich ufundowała Rada Senioralna Gminy Główczyce.

Również w tym dniu, w ramach konkursu „Pomorskie dla seniora” ogłoszonego przez Marszałka Województwa Pomorskiego wręczono nagrodę dla laureata, którym został Klub Wolontariusza AMICUS. Nagrodę za wieloletnią działalność na rzecz seniorów i całej społeczności lokalnej wręczyli nasi goście Pani Barbara Bałka i Pani Danuta Warowska. Wyróżnienie otrzymał Pan Jan Piechowski, również za działalność aktywizacyjną seniorów.

Imprezę uświetniły występy uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Rumsku, Seniorów z KS Kępice oraz Zespół Ludowy Klęcinianki. Oprawę muzyczną, która porywała seniorów na parkiet zapewnił zespół Ricardo Band.

Piknik był też czasem, kiedy na przygotowanych stoiskach Kluby Seniora z sąsiednich gmin mogły zaprezentować swoje wyroby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zarówno materiały promocyjne, jak i słodki poczęstunek przygotowany przez zaprzyjaźnionych seniorów.

Piknik zorganizowany w ramach Projektu „Srebrna Sieć II” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Dziękujemy sponsorom za wsparcie imprezy oraz władzom gminy za sprzyjający klimat dla działań skierowanych do seniorów. Za przygotowanie imprezy i jej obsługę dziękujemy pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach, pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Główczycach, wolontariuszom senioralnym oraz wolontariuszom z KW AMICUS. Wielkie podziękowania również dla członków rodzin pracowników, którzy również aktywnie przyczynili się do zorganizowania imprezy.

Liczymy na kolejne miłe i radosne spotkania z seniorami oraz dziękujemy za tak liczną obecność.

Piknik Senioralny 2021 2Piknik Senioralny 2021 3Piknik Senioralny 2021 4Piknik Senioralny 2021 5Piknik Senioralny 2021 6Piknik Senioralny 2021 7

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!