Wakacyjna Wycieczka do Doliny Charlotty

Wycieczka do Doliny Charlotty 1W piątek, 30 lipca, wspólnie z 47 – osobową grupą wybraliśmy się na wakacyjną wycieczkę do Doliny Charlotty. Ta malownicza dolina przywitała nas całą masą atrakcji, a słoneczna pogoda idealnie sprzyjała pieszym wędrówkom.

Pierwszym punktem wycieczki było Fokarium. Mali podróżnicy odwiedzili mieszkające w Dolinie Charlotty foki – pięciu Panów, którzy uwielbiają prezentować swoje umiejętności przed publicznością. Obejrzeliśmy karmienie fok, połączone z treningiem medycznym, podczas którego instruktorki sprawdzały stan zdrowia swoich podopiecznych.

Następnie wybraliśmy się do ZOO. W ogrodzie zoologicznym mieliśmy okazję spotkać wiele gatunków zwierząt – zarówno tych dobrze znanych z polskich lasów, jak i sprowadzonych z innych krajów. Widzieliśmy wielbłądy, osły, małpy, kapibary, antylopy, daniele, a także żubry. W ZOO znajduje się też dziesięć tematycznych wysepek, z których każda reprezentuje inną część świata. Wyspy zamieszkują m.in.: magoty, makaki, lemury, papugi, strusie czy kangury, a po wodzie pływa kilkanaście gatunków gęsi i kaczek. Wszystko to mogliśmy podziwiać płynąc łodzią między wysepkami! Ukoronowaniem rejsu było zacumowanie na wyspie lemurów. Te sympatyczne ssaki wywołały mnóstwo uśmiechów na twarzach dzieci :)

Pod koniec odwiedziliśmy Krainę Bajek, gdzie każdy zakątek krył dobrze znane postaci z ukochanych książek z dzieciństwa. Dzieci wkroczyły w świat literatury. Spotkały Czerwonego Kapturka i strasznego wilka, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, Kota w butach, Jasia i Małgosię oraz Złotą Rybkę. Znaleźliśmy też trochę czasu na szaloną zabawę na placu zabaw.

Pobyt w Dolinie Charlotty dostarczył nam wielu wrażeń i mnóstwo radości. Była to wspaniała lekcja przyrody w atrakcyjnym miejscu. Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne wakacyjne wycieczki z GOK-iem. Już w najbliższą środę odwiedzimy Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Z pewnością będzie ciekawie!

Wycieczka do Doliny Charlotty 7Wycieczka do Doliny Charlotty 2Wycieczka do Doliny Charlotty 3Wycieczka do Doliny Charlotty 6Wycieczka do Doliny Charlotty 5Wycieczka do Doliny Charlotty 4

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2021 baner mały

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates