Posprzątaj swoją wioskę! Część pierwsza

Posprzątaj Swoją Wioskę cz 1Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia, my oprócz świętowania postanowiliśmy posprzątać naszą główczycką ziemię i wziąć sprawę w swoje ręce. W większości naszych miejscowości między czwartkiem a sobotą urządziliśmy wielkie sprzątanie. Do akcji chętnie włączyły się dzieci, często wspierane przez dorosłych. Nie zabrakło sołtysów, pracowników świetlic i wszystkich tych którym dobro ich miejscowości leży na sercu.

Rozpoczęliśmy już tydzień wcześniej sprzątając brzegi rzek Łeby i Łupawy, jeszcze wcześniej prace porządkowe rozpoczęła Izbica i Ciemino. W ten weekend sprzątaliśmy zaś wiele innych miejscowości.

Z racji ilości zdjęć i relacji dzielimy album na części:

BĘDZIECHOWO - zbierało 10 osób, udało się zebrać 10 pełnych worków śmieci, do tego dużo niespodzianek które w lesie zostawili zapominalscy, jak opony, zderzaki;

CECENOWO - kilkanaście osób pod przewodnictwem sołtysa i przy wsparciu świetlicowej zebrało równie pokaźną ilość worków. Miejscowość posprzątana we wszystkich kierunkach. Dziękujemy!

CIEMINO - ta miejscowość swoje sprzątanie już miała za sobą, a na dzisiejszą akcję wybrała się Pani Ania z 4 chłopcami, którzy posprzątali odcinek w kierunku Zgierza. Natrafili na dużo ciężkich śmieci (butelek i pobitego szkła). "Wysypisko" pod lasem uprzątnięte, ale na jak długo?

CHOĆMIRÓWKO - tu również było sprzątane, czego efektem jest 27 worków oraz opony, a tego wszystkiego dokonało 4 dorosłych i 8 dzieci. Gratulacje!

DARGOLEZA - w 11 osób zebrała 5 worków ze śmieciami. Dziękujemy za piękną postawę!

GŁÓWCZYCE - pracownice GOK przez kilka dni w tygodniu porządkowały okolice hali sportowej oraz teren w stronę Skórzyna, w stronę osiedla i Równa. Efektem jest ponad 20 wypchanych śmieciami worków. W sobotę zaś w trzy osoby posprzątaliśmy trasę tzw. "kolejki" między pałacem a drogą wojewódzką. Efekt - trzy worki.

GORZYNO - świetlicowa i czwórka dzieci wybrała się by sprzątnąć miejsce spotkań i okolice stawu, czego efektem 6 dużych worów ze śmieciami.

IZBICA - wysprzątana dwa tygodnie temu - gratulacje! Mamy nadzieję że efekt czystych poboczy utrzyma się długo a śmieciarze będą trafiali do pojemników!

KLĘCINO - ma zaplanowane sprzątanie 1 maja - już dziś trzymamy kciuki!

MICHAŁOWO - zaplanowało porządki na 26 kwietnia! Powodzenia!

Niestety wczoraj jadąc z rajdem rowerowym w stronę Równa widzieliśmy pierwsze puszki i papiery w miejscach już posprzątanych - wystarczyło kilka dni. Może zaśmiecający przeczytają tą relację i zrobi im się trochę głupio?

Dziękujemy wszystkim, od najmłodszych do najstarszych za piękne działanie, dobry przykład i dbałość o własną okolicę.

Apelujemy do tych którzy nie wzięli udziału w akcji, by uszanowali trud sprzątających i swoje śmieci wyrzucali do wyznaczonych pojemników. A już niebawem dalsza relacja z kolejnych miejscowości! Działo się!

Posprzątaj Swoją Wioskę cz 2Posprzątaj Swoją Wioskę cz 3Posprzątaj Swoją Wioskę cz 4Posprzątaj Swoją Wioskę cz 6Posprzątaj Swoją Wioskę cz 7Posprzątaj Swoją Wioskę cz 8

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


small Maczuga 2020

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates