Uczniowie wyruszyli śladami Maczugi Stolema!

Śladami Maczugi Stolema 4Tradycyjnie co roku na przełomie września i października organizujemy dla uczniów szkół z naszej gminy oraz dla wszystkich chętnych rajd na orientację. Podąża on śladami lipcowej imprezy "Maczuga Stolema" w wariancie trasy krótkiej.

W tym roku młodzież przeszła około 10. kilometrową trasę wiodącą północnymi okolicami Główczyc, odwiedzając także Rumsko, Równo i Klęcinko. W rajdzie wzięło udział ponad 50 osób reprezentujących szkoły z Główczyc, Stowięcina i Pobłocia. Pogoda dopisała, więc spacer przebiegał w miłej słonecznej aurze ostatnich dni lata.

Jako pierwsze na mecie pojawiły się Jastrzębie z Główczyc, którym zebranie kompletu punktów zajęło mniej niż 3 godziny. Kolejni na mecie, ze wszystkimi punktami i czasem gorszym o ponad godzinę (4:03) zameldowali się Łucznicy 2.0.

Niedługo po nich na mecie stawiły się również pozostałe zespoły, którym jednak nie udało się zaliczyć wszystkich punktów kontrolnych. Kolejne miejsca zajęli 12 Wspaniałych, Gang Fajniaków oraz Orzeszki. Wszystkie zespoły zdobyły puchary i dyplomy, a także gromkie brawa za wysiłek i zaangażowanie. Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne spacery po gminie Główczyce!

 

Śladami Maczugi Stolema 2Śladami Maczugi Stolema 5Śladami Maczugi Stolema 6Śladami Maczugi Stolema 7Śladami Maczugi Stolema 1Śladami Maczugi Stolema 3

 

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u!

Wirtualne muzeum-m

BIP


small Maczuga 2020

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates