Promocja książki Emilii Jastrząbek-Zimnickiej

Promocja Książki Emilii Zimnickiej 4

W piątek, 3 lipca, na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji wydania nowego tomiku poezji naszej lokalnej poetki, pani Emilii Zimnickiej. Tomik "Błękit Nieba Nade Mną Wyzłacany Słońcem" to już siódmy autorski zbiór wierszy autorki.

Stosując się do przepisów sanitarnych, na spotkanie przybyło spore grono gości. Nie zabrakło przedstawicieli lokalnego samorządu oraz znajomych poetki. Część osób wzięła też udział w spotkaniu bez wychodzenia z domu, ponieważ Gminny Ośrodek Kultury po raz pierwszy prowadził na Facebook’u transmisję live z wydarzenia.

Spotkanie rozpoczęli przewodniczący rady gminy, Arkadiusz Kwiatkowski oraz sekretarz gminy, Joanna Lipczyńska, którzy złożyli podziękowania i wręczyli poetce kwiaty. Następnie jedna z mieszkanek Główczyc, Ada Guz, odczytała kilka wierszy z nowego tomiku. Później autorka osobiście zaprezentowała swoje wiersze – nowe czytając z tomiku, a starsze recytując z pamięci. Oprócz wierszy zebrani mogli posłuchać fragmentów piosenek odśpiewanych przez poetkę oraz wiele wspomnień, którymi pani Emilia podzieliła się z widzami.

W wydarzeniu wzięła również udział wokalistka, Katarzyna Palka, która swoim pięknym śpiewem urozmaiciła spotkanie. Goście mieli też okazję posłuchać poety i muzyka, Zenona Lasonia, który zaprezentował kilka swoich ballad.

Pod koniec pani Emilia podpisywała książki, po które ustawiła się spora kolejka.
Całe spotkanie przebiegło w niezwykłej, magicznej atmosferze. Były momenty pełne humoru, ale też chwile skłaniające do refleksji. Program spotkania był bardzo dynamiczny, więc na pewno nikt nie mógł narzekać na nudę.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i stosowanie się do reżimu sanitarnego, a osoby, które nie wzięły udziału w spotkaniu lub chciałyby obejrzeć je ponownie, zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie dostępne jest nagranie całego wydarzenia.

 

Link do nagrania:

https://www.facebook.com/watch/live/?v=599979830919890

 

Promocja Książki Emilii Zimnickiej 7Promocja Książki Emilii Zimnickiej 5Promocja Książki Emilii Zimnickiej 2Promocja Książki Emilii Zimnickiej 3Promocja Książki Emilii Zimnickiej 1Promocja Książki Emilii Zimnickiej 6

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u!

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2021 baner mały

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates