O Indiach i Bangladeszu w Główczycach

studenci 4

Na początku lutego 2020r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach gościliśmy wyjątkowych gości - studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Obok Julii i Marceliny odwiedzili nas Adi pochodzący z Indii oraz Plabon Ahmed - obywatel Bangladeszu. Spotkanie odbyło się w ramach wolontariatu studenckiego PROJEKTOR, z którym współpracujemy już od 5 lat. Wspólnie odwiedziliśmy szkoły w Główczycach, Stowięcinie, Żelkowie i Pobłociu rozmawiając z uczniami o kulturze Indii i Bangladeszu, o zwyczajach, tamtejszej kuchni, świętach religijnych i zwyczajach mieszkańców. Nie zabrakło oczywiście czasu na pytania od uczniów oraz wspólnych zdjęć ze studentami.
 
 
 
Podobne zajęcia otwarte zorganizowaliśmy wieczorami w bibliotece. Skorzystała z nich młodzież z Główczyc, podczas jednych zajęć również Panie z Koła Kobiet Kreatywnych miały okazję poznać naszych miłych gości. W bibliotece mówiliśmy o wielokulturowości, afrykańskiej kulturze oraz zwyczajach w różnych częściach świata. Zagraniczni goście dzielili się swoimi doświadczeniami oraz tym co im się w Polsce podoba - jak na przykład pączki, lub czego nie lubią - tu wymieniając temperaturę i zimny wiatr w lutym :) Obiecali odwiedzić nas jeszcze w lecie i mamy nadzieję że dotrzymają słowa.
 
Młodzież z Główczyc starała się nauczyć gości z Indii i Bangladeszu nowych słówek i zwrotów. Goście dzielnie podjęli trudną walkę z językiem polskim osiągając niezłe wyniki.
 
Długo będziemy powtarzać anegdotkę jak Adi chciał samodzielnie kupić wodę w jednym z główczyckich sklepów. Wyuczył się usłyszanego od dziewcząt tekstu "chciałbym kupić wodę" licząc, że zaskoczy znajomością naszej mowy Panią w sklepie. Zadowolony wypowiedział kwestię, nie spodziewał się jednak, że Pani zada pytanie pomocnicze brzmiące "Cisowiankę czy Żywiec?" czym wprawiła w osłupienie studenta z Indii...
 
W imieniu studentów dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszej gminy za wspaniałe przyjęcie i liczne miłe spotkania. Jak stwierdzili nasi goście, nie spodziewali się takiej otwartości i tak wielu oznak przyjaźni. Dziękujemy!
 
 
studenci 1studenci 5studenci 2
 
studenci 3studenci 7studenci 6

Więcej zdjęć na naszym facebooku!

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


small Maczuga 2020

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates