Wigilia Gminna dla Osób Starszych i Samotnych 2019

Wigilia Gminna dla Osób Starszych i Samotnych 2019 214 grudnia w hali sportowej w Główczycach odbyło się kolejne, wyjątkowe spotkanie wigilijne dla Osób Starszych i Samotnych, na które przybyło ponad 300 gości! Po przemówieniach i życzeniach Pani Wójt Gminy Główczyce, Danuty May, oraz wspólnej modlitwie, którą poprowadził ks.proboszcz Grzegorz Stępniak, wszyscy zebrani zostali zaproszeni do wspólnego przełamania się opłatkiem.

Ten szczególny wieczór uświetniły jasełka przygotowane przez Szkołę Podstawową w Żelkowie. Dodatkowymi atrakcjami przy wigilijnym stole było wspólne śpiewanie kolęd wraz z Zespołem Ludowym Klęcinianki, Kołem Gospodyń Wiejskich ze Stowięcina, młodzieżą z sekcji wokalnej Gminnego Ośrodka Kultury oraz wysłuchanie świątecznych wierszy wyrecytowanych przez naszą lokalną poetkę - Panią Emilię Zimnicką. W holu można było podziwiać piękne stroiki przygotowane przez dzieci i opiekunów z wszystkich świetlic wiejskich gminy Główczyce oraz prace nagrodzone w konkursie na Najpiękniejszą Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową. Jak co roku był to dla nas wszystkich szczególny i wzruszający dzień, za który chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim przybyłym gościom!

Wydarzenie to nie odbyłoby się również bez zaangażowania organizatorów oraz wsparcia sponsorów.

Serdeczne podziękowania za pracę dla:

• pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach,
  • Urzędu Gminy w Główczycach,
  • Ośrodka Pomocy Społecznej w Główczycach,
  • Zakładu Usług Publicznych w Główczycach,
  • Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach,
  • Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelkowie,
  • Szkoły Podstawowej w Pobłociu,
  • Szkoły Podstawowej w Stowięcinie,
  • Przedszkola Niepublicznego "Kubuś Puchatek",
  • Pani Haliny Laska,
  • Klubu Wolontariusza AMICUS,
  • Wolontariatu Senioralnego "Srebrna Sieć"
  • Koła Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Pobłociu

Serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie finansowe przy organizacji tego wyjątkowego wydarzenia dla:

• Spółki Rolnej Główczyce,
  • Banku Spółdzielczego w Ustce,
  • Elwoz Sp. z o.o.,
  • CE-STA Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych i Sanitarnych,
  • Pizzerii Kaja,
  • Farm Frites Poland

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego pełnego świątecznej magii wieczoru.

Więcej zdjęć na naszym facebook'u