Gminny Konkurs Czytelniczy ,,Czytanki - Przyklejanki"

Regulamin Gminnego Konkursu Czytelniczego ,,CZYTANKI - PRZYKLEJANKI"

Konkurs w pytaniach i odpowiedziach poniżej:

1. Gdzie mogę dostać książeczkę do naklejek?
Książeczki będą dostępne w Bibliotece Publicznej w Główczycach (ul. Kościuszki 15a) oraz w Filii w Pobłociu (przy WDK) w godzinach pracy bibliotek.

2. Czy muszę być zapisany do biblioteki publicznej? Czy wszystkie naklejki mogę zdobyć w jednej bibliotece?
Założeniem konkursu jest promocja czytelnictwa ale też zapoznanie dzieci i młodzieży z bibliotekami publicznymi w Główczycach i Pobłociu. W naszych bibliotekach czytelnik otrzyma specjalną plastikową kartę czytelnika i będzie mógł wypożyczać książki w oparciu o system elektroniczny. Dlatego też zapraszamy wszystkich chcących wziąć udział w konkursie do zapisania się w bibliotece i do wypożyczania w nich książek - mogą to być lektury lub literatura popularna.

3. Ile naklejek mogę dostać? Co jeśli w którymś tygodniu nie byłem w bibilotece?
Co tydzień można dostać jedną naklejkę (będzie osobny wzór w każdym tygodniu). Jeśli jesteś chory lub nie możesz być w bibliotece, poproś kolegę lub rodzica by wypożyczył książkę za Ciebie. Jeśli nie udało ci się zdobyć naklejki w danym tygodniu, nic straconego. Konkurs trwa przez 26 tygodni :)

4. Nie przeczytałem do końca książki a mamy kolejny tydzień, co zrobić?
Przyjść do biblioteki i poprosić o tygodniową naklejkę tłumacząc pracownikowi biblioteki sytuację :)

5. Czy mogę mieć więcej niż jedną książeczkę?
Na jednego czytelnika może przypadać jedna książeczka i każdy kto zbiera naklejki ma jedną szansę na wygraną. Prosimy o przyniesienie książeczek z naklejkami między 17 kwietnia a 11 maja 2020 roku. 13 maja o godz. 17:00 odbędzie się losowanie, wręczenie nagród i upominków.

6. Jakie nagrody czekają na zbierających?
Na każdego uczestnika, który zbierze naklejki czeka pamiątkowy dyplom i drobny upominek od biblioteki. Na zakończenie konkursu poprosimy wszystkich zbierających o przyniesienie wypełnionych naklejkami książeczek. Wśród tych osób rozlosujemy bony do sieci sklepów Empik w których będzie można za nie nabyć książki, płyty czy czasopisma.

7. W jakich godzinach otwarte są biblioteki?
Biblioteka w Główczycach jest czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00;
Filia w Pobłociu jest czynna od poniedziałku do piątku od 15:00 do 17:00;