Graffiti przeciwko używkom w Główczycach

Graffiti 7

Deszczowa i chłodna majówka nie powstrzymała nas od działania. Sobotnie deszcze zmusiły nas tylko do przełożenia całej akcji na niedzielne przedpołudnie, 5 maja.
Wtedy też w Główczycach pojawili się absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Beniamin Straszewski i Marcin Jałowczyk, by zrealizować u nas warsztaty pod hasłem "Graffiti przeciwko używkom". Ponad 6 godzin trwało ozdabianie zniszczonej ściany, by pokryć ją ciekawym dziełem z ważnym przesłaniem.
Do artystów dołączyli nieliczni przedstawiciele młodzieży z gminy Główczyce, odwiedziło nas także kilka osób zainteresowanych akcją, które wolały patrzeć niż wziąć spraye w swoje ręce.
 
 
Całość działań powstała w ramach współpracy z Przemkiem Kacą prowadzącym akcję Hip-hop Druga Szansa. Motto warsztatów które nam przyświecało to cytat: "Każdemu, kto tonie, należy podać rękę". Wcześniej powstały już murale przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku oraz na restauracji Wiking w Słupsku. Dziękujemy za wspólne działania i piękny efekt!
Pamiętajmy, że każde ozdabianie elewacji i działania w terenie muszą być poprzedzone uzgodnieniami projektu i co najważniejsze uzyskaniem zgody właściciela.
 
Graffiti 1Graffiti 2Graffiti 4
Graffiti 3Graffiti 5Graffiti 6

Więcej zdjęć na facebooku!

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates