Pierwsze spotkanie w ramach Wielkanocnych Warsztatów Ceramicznych za nami!

warsztaty ceramiczne 14

W sobotę 2 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyło się pierwsze spotkanie w ramach wielkanocnych warsztatów ceramicznych, na których uczestniczki pod okiem Pani Alicji Strasburg z Choćmirówka miały okazję nauczyć się lepienia w glinie. Z racji powoli zbliżających się Świąt Wielkanocnych większość z Pań zdecydowała się na wykonanie świątecznych ozdób, wsród których znalazły się m.in. wielkanocne jajka, zające, kurki czy baranki. Wród dzieł pojawiły się również praktyczne naczynia - miseczki i talerzyki. Pani Alicja przybliżyła nam techniki i metody pomocne w trakcie tworzenia glinianych ozdób.

16 marca odbędzie się kolejny etap warsztatów - szkliwienie powstałych dzieł, na które już serdecznie zapraszamy i dziękujemy za kreatywnie i wspólnie spędzony czas!

warsztaty ceramiczne 1warsztaty ceramiczne 3warsztaty ceramiczne 4

warsztaty ceramiczne 15warsztaty ceramiczne 20warsztaty ceramiczne 29

Więcej zdjęć na naszym facebooku.