Wigilia dla starszych i samotnych gminy Główczyce za nami!

IMG 1557

16 grudnia w hali sportowej w Główczycach odbyło się wyjątkowe spotkanie wigilijne dla Osób Starszych i Samotnych, na które przybyło ponad 300 gości! Po przemówieniach i życzeniach Pani Wójt Gminy Główczyce, Danuty May, oraz wspólnej modlitwie którą poprowadził ks. Stanisław, wszyscy zebrani zostali zaproszeni do wspólnego przełamania się opłatkiem.

Przy wigilijnych potrawach zgromadzeni mogli podziwiać przygotowane występy oraz poczuć radosną atmosferę świąt. Ten szczególny wieczór uświetniły jasełka przygotowane przez Szkołę Podstawową w Pobłociu, których ciekawa dekoracja sceniczna oraz porywający występ przybliżył historię biblijnej rodziny.
Dodatkowymi atrakcjami było wspólne śpiewanie kolęd wraz z lokalnym Zespołem Ludowym Klęcinianki, Kołem Gospodyń Wiejskich ze Stowięcina oraz dziećmi i młodzieżą z sekcji wokalnej Gminnego Ośrodka Kultury oraz wysłuchanie świątecznych wierszy wyrecytoanych przez naszą lokalną poetkę - Panią Emilię Zimnicką. W holu można było podziwiać piękne stroiki przygotowane przez dzieci i opiekunów z wszystkich świetlic wiejskich gminy Główczyce oraz prace nagorodzone w konkursie na Najpiękniejszą rodzinną szopkę bożonarodzeniową.

Jak co roku był to dla nas wszystkich szczególny dzień, za który chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim przybyłym gościom!

Wydarzenie to nie udbyło się również bez zaangażowania organizatorów oraz wsparcia licznych sponsorów.

Serdeczne podziękowanie za pracę dla:
  • pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach - za zaplanowanie, przygotowanie oraz logistykę, obsługę imprezy oraz dekoracje na sali;
  • występujących uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pobłociu, Zespołu Ludowego Klęcinianki, Koła Gospodyń Wiejskich w Stowięcinie oraz wokalistek GOK;
  • pracownikow szkół z terenu gminy Główczyce: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelkowie, Szkoły Podstawowej w Pobłociu, Szkoły Podstawowej w Stowięcinie, za przygotowanie pysznych potraw i stroików;
  • pracowników i uczniów Społecznej Szkoły w Szczypkowicach oraz Niepublicznego Przedszkola w Pobłociu zaprzygotowanie prezencików dla naszych seniorów;
  • Zakładu Usług Publicznych w Główczycach, za zorganizowanie dowozów oraz pomoc w przywiezieniu stołów i krzeseł;
  • Ośrodka Pomocy Społecznej w Główczycach wspólnie z Środowiskowym Domem Samopomocy
  • Urzędu Gminy w Główczycach;
  • KGW w Stowięcinie i KGW w Żelkowie za pyszne ciasta;
  • wolontariuszom "Srebrnej Sieci" za pomoc przy obsłudze
  • wolontariuszom QQM za pomoc przy obsłudze;
  • ks proboszczowi parafii w Główczycach za opłatek;
  • Nadleśnictwu Damnica oraz leśniczemu z Główczyc, K. Kropidłowskiemu za piękne choinki

Serdecznie podziękowania za pomoc i wsparcie finansowe przy organizacji tego wyjątkowego wydarzenia dla:
  • Spółka Rolna Główczyce Sp. z o.o.,
  • CE-STA Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych i Sanitarnych,
  • Hydroserwis Mielewczyk Stanisław
  • Farm Frites Poland Dwa Bobrowniki,
  • Ulenberg sp. z o.o.,
  • DTS Sp. z o.o. Mrówka Główczyce,
  • ZETO Koszalin,
  • Andrzej i Marzena Wygoccy,
  • Danuta May,
  • Wojskowe Koło Łowieckie WILK w Słupsku,
  • Koło Łowieckie Hubertus z Główczyc,
  • BUD-MARKET 2 Grażyna Molicka,
  • HYDROTECHNIKA Daria Dolata,
  • Małgorzata Kłobuch,
  • Marianna Kwiatkowska Sklep Spożywczo-Przemysłowy,
  • Ryszard Kwiatkowski Handel Detaliczny Artykułami Przemysłowymi,
  • Księgarnia w Główczycach,
  • Hubert Oleszek

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego pełnego świątecznej magii wieczoru.

IMG 1559IMG 1577IMG 1644
IMG 1672IMG 1723IMG 1826
IMG 1866IMG 1882IMG 1926

Więcej zdjęć na naszym facebook'u