XIII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Główczyce za nami!

IMG 9951

W minioną sobotę odbył się kolejny, trzynasty już, turniej o Puchar Wójta gminy Główczyce. Turniej, jak zawsze, cieszy się dużym zainteresowaniem. W kolejnej edycji do zawodów zgłosiło się 8 zespołów. Były to Sadza Słupsk, Błękitni Główczyce, Lipienie Drzeżewo, Mustangi, Maczety, Agroteam oraz Desant - 7 Brygada Obrony Wybrzeża. Z nieznanych przyczyn nie dojechał 8 zespół - Husaria. Turniej otworzyła pani wójt gminy Główczyce Danuta May, która życzyła zawodnikom jak najlepszego występu. Zespoły podzielone zostały na 2 grupy, gdzie grano dwa sety do 21 punktów,
systemem "każdy z każdym".

7 desant BOWAgroteambłękitny główczyce
                        DESANT 7 BOW                                                      AGROTEAM                                                   BŁĘKITNI GŁÓWCZYCE

lipienie drzeżewomaczetymustangi
                   LIPIENIE DRZEŻEWO                                                  MACZETY                                                              MUSTANGI

Maczety - Agroteam 13:21, 12:21

Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy spotkały się w półfinałach. I tak: Desant 7 BOW pokonał Sadzę 21:12, 21:13 W drugim półfinale Mustangi po porażce w pierwszym secie 18:21, nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięstwa i w drugim secie pokonali przeciwników 21:16. Większa różnica między pierwszym, a drugim setem pozwoliła awansować do finału drużynie Mustangów. W meczu o 3 miejsce spotkały się zespoły Agroteamu oraz Sadzy Słupsk. Podobnie jak w poprzednim meczu, po bardzo dobrym pierwszym secie, wygranym przez Agroteam 21:18, w drugim musieli oni uznać wyższość i ulegli 17:21. Tym samym miejsce na przysłowiowym "pudle", przypadło w udziale zespołowi Sadza Słupsk. W finale spotkały się te same zespoły, które walczyły w XII edycji naszego turnieju. Podobnie jak wtedy, zwycięzcą turnieju został zespół Desant 7 Brygada Obrony Wybrzeża pokonując przeciwników 2:0.

Najlepszym zawodnikiem został Marek Jagielski z Desant 7 Brygada Obrony Wybrzeża. Pierwsza czwórka turnieju wyglądała następująco:
1. Desant 7 Brygada Obrony Wybrzeża
2. Mustangi
3. Sadza Słupsk
4. Agroteam Słupsk

Najbliższy turniej wystartuje już 8 grudnia 2018 r. o godzinie 15:00. Będzie to XIV TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY GŁÓWCZYCE. ZAPRASZAMY