Wakacyjne warsztaty z ,,PROJEKTOREM"

Główczyce2018 1Lato, wakacje, piękna pogoda i wspaniała lokalna impreza ?Główczycki Festiwal Lata 2018?, zorganizowany w Główczycach już po raz siódmy, to idealne połączenie gwarantujące udany projekt wakacyjny i cudowne wspomnienia. Te są udziałem dwóch wolontariuszek programu ?PROJEKTOR ? wolontariat studencki?, Natalii Hołubowicz i Teresy Matuły.

Dziewczyny w dniach 14-15 lipca 2018 r. aktywnie pomagały organizatorom Festiwalu w trakcie tego wyjątkowego wydarzenia pełnego różnorodnych atrakcji. Odpowiedzialne były za strefę zabaw dla najmłodszych, bańki mydlane oraz malowanie twarzy. Ich działania nie zakończyły się wraz z zakończeniem Festiwalu, ale kontynuowane były przez kolejny tydzień (16-20.07.2018).

W miejscowym GOK-u, mieszczącym się tymczasowo (na czas remontu) w obiekcie hali sportowej, wolontariuszki ?PROJEKTORA? prowadziły zajęcia sportowo-plastyczne. Każdy z uczestników mógł znaleźć coś idealnego dla siebie. W nawiązaniu do hasła ?w zdrowym ciele zdrowy duch? dzieci wykonywały różnorodne ćwiczenia podczas zabawy w ?tor przeszkód?. Zadania przygotowywane były dla rówieśników przez samych uczestników zajęć. Także wolontariuszki sprawdzały swoje możliwości w drużynowych torach przeszkód i konkursach na czas.

Główczyce2018 70W trakcie zajęć plastycznych na świetlicy powstało wiele małych arcydzieł sztuki, m.in. plakat zawierający skojarzenia ze słowem ?LATO?. Dzień poświęcony tematyce kosmosu rozpoczął się od pakowania tornistra, a podczas ?wyprawy? w przestworza uczestnicy zapoznali się z planetami- ich nazwami oraz wyglądem. Zwieńczeniem podróży były dwie prace- ?kosmiczne obrazy? malowane nitką i widok z okna rakiety przedstawiony na papierowej tacce.

Dla dzieci przygotowane zostały również zadania na kreatywność, spostrzegawczość oraz zręcznościowe z wykorzystaniem kolorowych balonów. Nie zabrakło również gier planszowych, zabawy w kalambury oraz kółko i krzyżyk.

Projekt zakończył się urodzinowo. Uczestnicy ozdabiali kalendarz, wypełniając rysunkami poszczególne miesiące, a następnie oznaczali datę swoich urodzin, przyklejając karteczki z imieniem. Tworzono także kwiaty z bibuły oraz ?gniotki?, które mogą stać się okolicznościowymi prezentami. Zabawy przy tym było co nie miara. 

 

Główczyce2018 6Główczyce2018 13Główczyce2018 32

Główczyce2018 46Główczyce2018 51Główczyce2018 77

Więcej zdjęć na naszym facebook'u

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates