Główczycki Festiwal Lata 2018 za nami!

IMG 5244

Główczycki Festiwal Lata 2018 za nami! Już po raz siódmy mieszkańcy gminy Główczyce oraz przybyli goście mieli okazję uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu pełnym różnorodnych atrakcji. W tym roku program obejmował wydarzenia kulturalne, sportowe i aktywności dla najmłodszych spośród których każdy mógł wybrać coś dla siebie.
 
W tym roku Festiwal rozpoczęliśmy w sobotę o godzinie 13 wypuszczając w powietrze setki baniek mydlanych. Przechodząc na boisko sportowe, kilka kroków dalej mogliśmy obserwować piłkarzy przygotowujących się do rozgrywek piłkarskich Oldboyów, w których udział wzięły 3 drużyny: Katrina II, Oldboys Adamski Team oraz Oldboys Wykosowo. Zwycięscami rozgrywek została zaprzyjazniona z naszą gminą drużyna za Słupska - Oldboys Adamski Team. 
 
 
 

IMG 5460

Po rozgrywkach nasi piłkarze oraz goście mogli obejrzeć występy wokalistów sekcji wokalnej GOK oraz grup tanecznych z naszej gminy. Był to również czas, kiedy najlepsi pilarze z terenu Nadleśnictwa Damnica szykowali się do zażartej rywalizacji. Zmierzyli się w 5 konkurencjach podczas których musieli np. przygotować pilarkę do pracy, wyciąć krzesło o czterech nogach z wałka drewna czy pociąć i połupać kłody drewna. Nie zabrakło również konkursów dla Pań (wbijanie gwoździ), Panów (podnoszenie kłody drewna) oraz rodzin (układania wieży z drewna).
 
 
IMG 5613
 
 
 Na koniec scenę oddano zespołowi Legato, który porwał wszystkich zgromadzonych do tańca za sprawą swojej muzyki. Zabawa taneczna około godziny 23 została przerwana na rzecz spektakularnego pokazu fajerwerków. Po nim, wszyscy tancerze wrócili do wspólnej zabawy, bawiąc się aż do białego rana!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
IMG 4611IMG 5158IMG 5527
 

Cała galeria zdjęć na naszym Facebooku - Główczycki Festiwal Lata 2018 - Dzień Pierwszy (180 zdjęć)

 

 

 
IMG 5668
Drugi dzień tegorocznego Główczyckiego Festiwalu Lata, podobnie jak pierwszy, przyniósł wiele emocji sportowych, lecz nie tylko! Już od godziny 13:00 rozpoczął się III Przegląd Zespołów Ludowych, którego gospodarzem były Klęcinianki wraz z instruktorem Ryszardem Pałuckim. W tym roku w przeglądzie wzięło udział aż 11 zespołów! Swoje umiejętności na scenie pokazały takie zespoły jak: Damniczanki, Szczebiotka z Kępic, Echo Objazdy, Świtezianki z Głobina, Babiniec z CK Gminy Kępice, Seniorzy z Dębnicy Kaszubskiej, Usteckie Nutki, Ale Babki z CK Kobylnica, Orkiestra z z CK Kobylnica, Kwiat Jesieni z Nowej Wsi Lęborskiej oraz wspomniane już Klęcinianki. 
 
 
IMG 5743
 
 
 
 
Równocześnie na boisku sportowym odbywały sie prawdziwie sportowe emocje, a to za sprawą meczów w których zmierzyli się Samorządowcy Gminy Główczyce z Samorządowcami Gminy Wicko oraz meczu Panien z Mężatkami. W tym roku to Samorządowcy Gminy Główczyce oraz Panny pokazały swoją wyższość nad rywalami. 
 
 
 
 
IMG 5993
 
 
Po piłkarskich rozgrywkach na boisku obok rozpoczęło się prawdziwe święto amatórów siatkówki. W Turnieju Siatkówki Sołectw zagrało aż 9 sołeckich drużyn: Rzuszcze, Drzeżewo, Pobłocie, Cecenowo, Choćmirówko, Rumsko, Stowiecino, Wykosowo, Główczyce. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy po 3 sołectwa. Zwycięzcy grup: Cecenowo, Pobłocie i Drzeżewo zmierzyli się w jednej gruupie w decydyjących meczach, w których drużyna z Cecenowa wygrała oba mecze i zajęła I miejsce w turnieju. II miejsce przypadło drużynie z Drzeżewa, zaś III trafiło do Pobłocia. 
 
 
IMG 5899
 
 
Po sportowym emocjach przyszedł czas na emocje związane z rozstrzygnieciem konkursu Piękna Wieś. W kategorii Najpiękniejsza Wieś, I miejsce zdobyła Dargoleza, II miejsce - Główczyce, zaś III miejsce Pobłocie. Natomiast w kategorii Prywatna posesja mieszkalna, I miejsce zdobyli Państwo Teresa i Jarosław Wdowiak, II miejsce - Danuta Kot zaś III miejsce - Bogumiła Czyżewska. 
 
 
 
IMG 6040
 
Po zakończeniu wszystkich zmagań i wręczeniu nagród przyszedł czas na Zumbę z dobrze znaną w naszej gminie instruktorką, Anią Mrozik, która wciągnęłą do wspólnej zabawy mieszkańców. Po niej na scenie zaprezentowała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Główczyc z pokazem Strażackiej Zumby. 
 
 
IMG 6183
 
 
Niedługo potem na naszej scenie Główczyckiego Festiwalu Lata pojawił się gość specjalny - zespół Bayera! Podczas koncertu wszyscy zgromadzeni wspólnie zaśpiewali największe hity zespołu, była też szansa zdobyć płytę artysty, których przywiózł on ze sobą całą walizkę i chętnie się nimi dzielił. Zaraz po koncercie można było spotkać się z wokalistą pod sceną, aby zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie i dostać autograf. 
 
 
 
 
 
 
 
 
IMG 5747IMG 5866IMG 5996
 
 

Cała galeria zdjęć na naszym facebooku - Główczycki Festiwal Lata 2018 - Dzień Drugi (213 zdjęć)

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates