II Turniej Oldboyów (40+) o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Główczyce już za nami...

II Turniej Oldboyów o Puchar Przewodniczacego RG 26

W dniu 11 marca 2018 roku w przepięknej hali sportowej w Główczycach, rozegrano po raz drugi Turniej Oldboyów (40+) o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Główczyce Michała Matkowskiego. Pan Przewodniczący to bardzo znany i szanowany w gminie działacz sportowy i wielki społecznik, którego wspomagał dyrektor GOK-u pan Paweł Żmuda. Zawody sędziowali profesjonalnie panowie również działacze społeczni i sportowi Wiesław Wielgus, Waldemar Romowski i Bartłomiej Wielgus.

Do turnieju zostało zaproszonych pięć zespołów Almir Słupsk zeszłoroczny zwycięzca pierwszej edycji i główny pretendent do drugiego zwycięstwa, Jacek Adamski Team i Przyjaciele, Oldboje Wykosowo, Katrina 2 Główczyce oraz Jurek i Przyjaciele.

Turniej stał na bardzo wysokim poziome w dziesięciu meczach strzelono trzydzieści osiem bramek mecze były bardzo zacięte, emocjonujące, fair play i każdy wynik miał znaczenie w ostatecznej klasyfikacji. Losowanie i układ gier tak się ułożyły, że w decydującym o zwycięstwie w turnieju spotkały się drużyny Almiru Słupski i Jacek Adamski Team i Przyjaciele, mecz był wart finału i był rozgrywany w szalonym tempie zawodnicy obu drużyn stwarzali podbramkowe sytuacje, ale na posterunku zawsze byli bramkarze. Chodziło również o dumną dominację w Słupsku, bo to były kolejne derby tylko poza granicami miasta i jak potwierdzają wyniki Oldboje Team Adamski zawsze są przed Almirem.

II Turniej Oldboyów o Puchar Przewodniczacego RG 1II Turniej Oldboyów o Puchar Przewodniczacego RG 2II Turniej Oldboyów o Puchar Przewodniczacego RG 3

II Turniej Oldboyów o Puchar Przewodniczacego RG 4II Turniej Oldboyów o Puchar Przewodniczacego RG 5

Obie drużyny wygrały po trzy mecze Oldboje Team Adamski pokonali kolejno drużyny Jurek i Przyjaciele 4:0, Oldbojs Wykosowo 5:0 oraz Katrinę 3:1. Natomiast Almir miał słabszy początek i wymęczył 2:1 z Katriną 2, 1:0 z Jurek i Przyjaciele i rozgromił 8:0 Oldbojsów z Wykosowa. Wychodząc do rywalizacji z Team Adamski o jedną bramkę strzeloną bramkę więcej. Ofensywnie lepiej reprezentowała się drużyna Almiru ze względu na młodszy wiek zawodników oraz dłuższą ławkę rezerwowych, natomiast w defensywie zawodnicy z Jacek Adamski Team i Przyjaciele mimo, że był najstarszym zespołem turnieju (średnia powyżej 50 lat). Przełomowym momentem meczu około trzy minuty przed końcem była interwencja Andrzeja Pawlika, który obronił ostry strzał z czterech metrów, nastąpił kontratak i prowadzenie objęli Adamscy po strzale Zdzisława Jarowskiego. Zwodnicy Almiru jeszcze z większą furią zaatakowali, jednak doskonale w obronie grali słupszczanie. Jak się okazało kontratak był najsilniejszą bronią Team Adamski, w ostatniej minucie meczu zrobili to perfekcyjnie i strzał pod poprzeczkę Jacka Adamskiego przypieczętował ich zwycięstwo w turnieju.

II Turniej Oldboyów o Puchar Przewodniczacego RG 18Warto nadmienić, zespól ten wystąpił w osłabieniu, gdyż kontuzji w czwartek doznał i J. ?Żarówa? Jędrych a ?Profesor? Józef Rudnicki główny rozgrywający zespołu był chory co sprawiło defensywny styl słupczan. Tym razem reżyserem gry był Czarek Malinowski zdobywając jedną bramkę i cztery asysty. W obronie bardzo dobrze zagrał Maciej Ciarka wspomagany przez Zdzisia Jarowskiego i najstarszego zawodnika na boisku Józefa Koneckiego, który dodatkowo hasał w pomocy mając aż cztery asysty. Trzeba zauważyć że idzie młodość ale ?stare wygi piłkarskie? tanio skóry jednak nie sprzedają, młodzież jeszcze musi troszeczkę się napracować. Zwycięzcy strzelili aż 14 bramek tracąc tylko jedną. To świadczy ich determinacji i konsekwencji w grze zespołowej.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Wojciech Romski z drużyny Jurek i Przyjaciele. Pucharem Fair Play została uhonorowana drużyna Jacek Adamski Team i Przyjaciele, natomiast ich kapitan Jacek Adamski został najlepszym zawodnikiem turnieju MVP strzelec 9 bramek.

Tym razem w zespole Jacek Adamski Team i Przyjaciele zagrali w składzie: Andrzej Pawlik w bramce, Józef Konecki, Maciej Ciarka (2 bramki), Zdzisław Jarowski (2 bramki), Czarek Malinowski (1 bramka) i kapitan Jacek Adamski (9 bramek).

Ostateczna tabela
1. Team Jacek Adamski i Przyjaciele
2. Almir Słupsk
3. Jurek i Przyjaciele
4. Katrina 2 Główczyce
5. Oldboys Wykosowo
Nagrody wręczał Przewodniczący Michał Matkowski
W czasie trwania turnieju wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście zostali poczęstowani staropolskim żurem.

Do Zobaczenia za rok!

Ze sportowym pozdrowieniem
Józef Konecki

II Turniej Oldboyów o Puchar Przewodniczacego RG 6II Turniej Oldboyów o Puchar Przewodniczacego RG 8II Turniej Oldboyów o Puchar Przewodniczacego RG 20II Turniej Oldboyów o Puchar Przewodniczacego RG 25II Turniej Oldboyów o Puchar Przewodniczacego RG 28II Turniej Oldboyów o Puchar Przewodniczacego RG 44II Turniej Oldboyów o Puchar Przewodniczacego RG 49II Turniej Oldboyów o Puchar Przewodniczacego RG 52II Turniej Oldboyów o Puchar Przewodniczacego RG 58II Turniej Oldboyów o Puchar Przewodniczacego RG 57

Więcej zdjęć na naszym facebook'u.

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates