Czuj, czuj, czuwaj... Harcerze w Główczycach

IMG 3448W dniach 16-17 września 2017 r. gościła u nas grupa harcerzy liczącą ok. 40 osób zgrupowanych w Hufcu Ziemi Słupskiej im. Obrońców Wybrzeża. Zorganizowany wyjazd miał uczyć i bawić, takie zadanie też spełnił.

Przygotowali oni gre wiejską do udziału w której zaprosili wszystkie dzieci i młodzież z gminy Główczyce. Pod halą sportową podzielili sie na grupy, każda z nich otrzymała mapę na której zaznaczone były punkty, tzw. bazy do zdobycia. Na każdej z baz trzeba było wykonać zadanie, by w nagrodę dostać karteczkę z oznaczeniem, dzięki której mozna było przystąpić do wykonania kolejnego zadania. Jednak by zabawa była ciekawsza, na mapie nie było zaznaczone w jakiej bazie jest przydatna zdobyta kartka i w taki o to sposób trzeba było szukać i dopasowywać.


Bazy znajdoway się w róznych miejscach Główczyc. Konkurencji było kilka, m.in.: rozplątywanie warkocza zrobionego z 4 lin, których nie można było puscić bo inaczej nie zaliczono konkurencji; szukanie cukierków w kupce słomy z zawiązanymi oczami, wykonanie wspólnego wianka przez drużynę oraz pokonanie konkretnej odległości skacząc w worku. Po zdobyciu wszystkich baz  i wykonaniu każdej z konkurencji drużyny spotykały sie na mecie która znajdowała sie pod Halą Sportową, a po skończonej zabawie wieczorem odybo sie ognisko.

17 września, w niedzielę, harcerze wzięli udział w Święcie Plonów i  na stadionie rozbili swoje namioty oraz przygotowali różne ciekawe atrakcje i gry sprawnościowe dla najmłodszych i młodzieży.

Dziękujemy grupie harcerzy ze Słuspka za przybycie i zorganizowanie atrakcji dla dzieci i młodzieży oraz udział w dożynkach Gminnych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

IMG 3351 IMG 3374IMG 3377

IMG 3401IMG 3405IMG 3415IMG 3417IMG 3421IMG 3425IMG 3445IMG 3456IMG 3458IMG 3352

IMG 3385

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates