Wydarzenie kulturalne 2016 roku!

Zagłosuj na najciekawsze wydarzenie kulturalne 2016 roku w gminie Główczyce

2016 ankieta

ankieta znajduje się u dołu artykułu

Przeczytaj opisy wydarzeń 2016 roku i wybierz najciekawsze z nich (ankieta poniżej artykułu)

manifestManifest Dźwięku to cykliczne święto muzyczne skierowane do osób młodych. Trzecia eddycja odbyłą się w styczniu 2016 roku ściągając na salę widowiskow koneserów muzyki klubowej. Zabawa przy muzyce dj'ów trwałą do białęgo rana. W tym roku odbyła się także czwarta edycja podczas Główczyckiego Festiwalu Lata oraz jesienna piąta odsłona Manifestu Dźwięku

Trzecia edycja Manifestu Dźwięku

 

 

breakdanceTurniej Breakdance Winter Contest był okazją do spotkania w gornie entuzjastów tańca breakdance, wymiany umiejętności i rywalizacji w sportowo - muzycznej atmosferze.  

Turniej Breakdance Winter Contest

 

 

 

 

przesiedlona mlodoscPromocja kolejnego tomu naszego lokalnego wydawnictwa była uroczyście obchodzona na sali widowiskowej GOK. Była to niesamowita okazja do międzypokoleniowego spotkania, którego tematem była wspólna historia. 

Promocja książki "Przesiedlona młodość - wspomnienia mieszkańców gminy Główczyce - suplement"

 

 

 

 

gra wiejskaPierwsza gra wiejska w Główczycach to nie tylko finał, który odbył się tuż przed Główczyckim Festiwalem Lata, ale kilka miesięcy przygotowań, za które wzięła się młodzież uczestnicząca w projekcie "Pamiętaj za kim stoisz - śladami PRL-u, czyli gra wiejska w Główczycach". Młodzi adepci kultury przygotowali grę od początku do końca, co - jak potwierdzili uczestnicy - wyszło im bardzo dobrze. A to dopiero początek!

"Pamiętaj za kim stoisz - gra wiejska w Główczycach"

 

 

 

GFL2016Festiwal Lata to kumulacja atrakcji dla mieszkańców naszej gminy. Jak co roku każdy znalazł tu coś dla siebie. Dla dzieci animajcje wolntariuszy z grupy Amicus, konkursy rodzinne, dmuchańce. Dla starszych stoiska rękodzielnicze i spożywcze, występy sekcji artystycznych oraz koncerty. Nie zapomnijmy też o rajdach pieszych i rowerowych dla amatorów sportu i uroków krajobrazu. 

Główczycki Festiwal Lata 2016

 

 

 

muralPodczas tegorocznych wakacji odważyliśmy się wyjść z kulturą w przestrzeń Główczyc i tak oto powstał kolorowy mural na kawałku starego, szarego muru. Akcja entuzjastycznie odebranana przez mieszkańców Główczyc i turystów przyglądających się naszej pracy odbyła się dzięki zaangażowaniu naszej młodzieży, z którą dokonaliśmy tego niecodziennego czynu.

Mural w Główczycach

 

 

maczuga 2016Tegoroczna edycja "Maczugi Stolema" rozpoczęła się w stowięcinie. Na trzech trasach o różnym stopniu trudności startowało ponad 100 uczestników w wieku od 1 do 80 lat! Uczestnicy z całej Polski zmagali się o puchar, rywalizacja była zacięta i pozwoliła wybrać najlepszych! Niezawiedli budowniczowie trasy, wolontariusze i zawodnicy!

Maczuga Stolema 2016 - Pieszy rajd na orientację

 

 

 

dzwiekiKoncert "Dźwięki Wolności" w wykonaniu znanych muzyków studyjnych z Michałem CIeślukiem na czele zebrał długie owacje na stojąco. Słuchaczom przypadło do serca świętowanie tego uroczystego święta w duchu radości, w znakomitej oprawie muzycznej, przy kawie orazkawałku pysznego ciasta.

Dźwięki wolności - koncert 11 Listopada

 

 

 

bal senioraBale seniora organizowane przez GOK są nadzwyczajną okazją do spotkań, wspomnień, wspólnej zabawy - nieraz do białego rana! W tym roku odbyły się dwa, a każdy z nich cieszył się dużym zainteresowaniem, co dowodzi, że młodzież z grupy wolontariackiej Amicus pracuje na najlepszym poziomie!

Telewizyjny Bal Seniora

 

 

 

koledy Ivan KomarenkoTegoroczna wigilia przyniosła nam niespodziewany prezent - razem z mieszkańcami gminy kolendy zaśpiewał Iwan Komarenko. Podczas kameralnego wieczoru panowała ciepła i radosna atmosfera, a zebrani z pewnością na długo zapamiętają ten wieczór.

Wieczór kolęd z Ivanem Komarenko

 

 

 

MATvWszystkie wydarzenia w naszej gminie były w tym roku relacjonowane przez niezawodną ekipę MATv Glow. Gdziekolwiek się coś działo - oni byli tam pierwsi! (A czasami byli tam jeszcze zanim zaczęło się coś dziać ! ) Rzetelni, merytoryczni, nie wdając się w polityczne spory, relacjonowali dla nas każde wydarzenie w naszej gminie. Bez wątpienia działalność Młodzieżowej Agencji Telewizji Pozytywnie Zakręconej zasługuje na miejsce na podium najciekawszych wydarzeń roku.

Działalność MATv Glow

 

 

 

Za główne wydarzenie kulturalne 2016 roku w gminie Główczyce uważasz:

Manifest Dźwięku - 4.5%
Turniej Breakdance Winter Contest - 1.5%
Promocja drugiej książki ze wspomnieniami"Przesiedlona młodość - suplement" - 0%
Pamiętaj za kim stoisz - gra wiejska w Główczycach - 3%
Główczycki Festiwal Lata 2016 - 6.1%
Mural w Główczycach - 3%
Maczuga Stolema 2016 - Pieszy rajd na orientację - 1.5%
Dźwięki wolności - koncert z okazji Święta Niepodległości - 0%
Telewizyjny i Lotniczy Bal Seniora - 1.5%
Wieczór kolęd z Ivanem Komarenko - 31.8%
Działalność telewizji gminnej MaTVGlow - 47%

Wszystkie głosy: 66
Głosowanie w tej ankiecie się zakończyło na: 02 Lut 2017 - 16:08

 

Wszystkie imprezy 2016 roku i wcześniejsze znajdują się w kalendarzu imprez (kliknij aby przeczytać!)

Wirtualne muzeum-m

BIP


MS2018

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates