"O skrzatach i tajemnicy Czterech Wieżyczek" w Gminnym Ośrodku Kultury

7W jesienne, wtorkowe po południe, 4 października 2016r. w sali kawiarnianej Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach odbyła się promocja audiobooka ? książki mówionej pt. "O skrzatach  i tajemnicy Czterech Wieżyczek", słupskiej autorki Jolanty Nitkowskiej ? Węglarz.

Spotkanie poprowadziły panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku, które opowiedziały całą drogę od  pomysłu realizowanego projektu do powstania audiobooka. Obok nich zaprezentowały się Ewa Grużewska  - utalentowana ilustratorka książki o swojej pasji do malarstwa oraz  pełna entuzjazmu Jolanta Nitkowska ? Węglarznajpopularniejsza w regionie autorka baśni pomorskich, opowiadająca ciekawe, zaskakujące i zabawne epizody dotyczące pracy nad wydanym audiobookiem.

 

Ciekawostką jest, iż w roli lektorów wystąpiły osoby osadzone w areszcie śledczym w Ustce, którzy podczas cyklicznych spotkań  pracowali nad właściwą interpretacją autorską.  
Podczas spotkania można było obejrzeć książki dotykowe, które stworzyły dzieci z  Placówki Wsparcia Dziennego nr 2 przy MOPR w Słupsku oraz  z podsłupskich miejscowości.

Uczestnikami spotkania były również dzieci ze świetlicy wiejskiej w Główczycach pod czujnym okiem pani Ewy.

W małym, lecz bardzo sympatycznym gronie trwała interesująca dyskusja. Wśród uczestników spotkania wylosowano 3 audiobooki, nasza biblioteka w Główczycach również wzbogaciła się o egzemplarz tego niezwykłego dzieła.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie.

    123

 

    456

 

    8910

 

    111820

 

    151613

 


Audiobook jest jednym z elementów projektu realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku  pn. "Audiobook na Krętej" dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 


Tekst i zdjęcia: Aneta Jankowska

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates