III Gminne Targi Edukacyjne w Główczycach


Targi Edukacyjne 349 marca 2016 r. na hali sportowej  w Główczycach odbyła się trzecia edycja Gminnych Targów Edukacyjnych przeznaczonych dla uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Gimnazjum w Główczycach z inicjatywy pedagoga i doradcy zawodowego pani Sylwii Pilarczyk oraz pedagoga pani Małgorzaty Mikulak, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Główczycach.
 
Dziewiętnaście szkół z powiatu słupskiego i lęborskiego zaprezentowało szeroką ofertę edukacyjną skierowaną do osób kończących gimnazjum. Decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej będzie podejmowało w tym roku szkolnym  około 102 uczniów z terenu gminy Główczyce, którzy z uwagą zapoznawali się z ofertami poszczególnych szkół.
 
Na spotkanie zaproszono gimnazjalistów i nauczycieli z placówek oświatowych gminy Główczyce: Zespołu Szkół w Stowięcinie, Zespołu Szkół w Pobłociu, Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Żelkowie, Gimnazjum w Główczycach, Gimnazjum w Szczypkowicach. Targi edukacyjne rozpoczęły się przemówieniem dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących pani Beaty Głowackiej. W dalszej części spotkania nastąpiła prezentacja zaproszonych słupskich i lęborskich szkół ponadgimnazjalnych. Przedstawiciele placówek mieli możliwość przekazać informacje dotyczące zarówno zajęć obowiązkowych w danej szkole, jak i bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań oraz wielu innych szkolnych atrakcji. Gimnazjaliści mogli poznać poszczególne edukacyjne profile, sukcesy uczniów szkół średnich oraz możliwości, jakie daje zdobywanie wiedzy w każdej z zaproszonych placówek.
 
Utworzone zostało również stanowisko poradnictwa zawodowego, gdzie konsultacji udzielał przedstawiciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. 
W kolejnej części targów uczestnicy poznawali szczegóły ofert szkół dzięki specjalnie przygotowanym ekspozycjom. Podczas indywidualnego zwiedzania stoisk wszyscy zainteresowani mogli dodatkowo otrzymać ulotki informacyjne lub skonsultować się z uczniami i nauczycielami zaproszonych szkół średnich.
 
Trzecia edycja Targów Edukacyjnych w Główczycach spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Organizatorzy mają nadzieję, że udział w imprezie ułatwi gimnazjalistom właściwy wybór dalszej drogi edukacji. 

    Targi Edukacyjne 1Targi Edukacyjne 2Targi Edukacyjne 3

 

    Targi Edukacyjne 4Targi Edukacyjne 5Targi Edukacyjne 8

 

    Targi Edukacyjne 9Targi Edukacyjne 11Targi Edukacyjne 13

 

    Targi Edukacyjne 14Targi Edukacyjne 15Targi Edukacyjne 16

 

    Targi Edukacyjne 19Targi Edukacyjne 21Targi Edukacyjne 22

 

    Targi Edukacyjne 25Targi Edukacyjne 27Targi Edukacyjne 28

 

    Targi Edukacyjne 30Targi Edukacyjne 31Targi Edukacyjne 32

 

    Targi Edukacyjne 9Targi Edukacyjne 35Targi Edukacyjne 38

 

    Targi Edukacyjne 40Targi Edukacyjne 42Targi Edukacyjne 45

 

    Targi Edukacyjne 49Targi Edukacyjne 50Targi Edukacyjne 51Tekst: Małgorzata Mikulak, zdjecia: Aneta Jankowska

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates