Eurodesk Główczyce

logo-eurodeskW 8 miejscowościach na Pomorzu, w tym w Główczycach przy Gminnym Ośrodku Kultury, powstały nowe Lokalne Punkty Informacyjne Eurodesk. Udzielają informacji ma tematy związane między innymi z młodzieżą, Europą i integracją europejską, edukacją, poszukiwaniem partnerów do wspólnych projektów, mobilnością, europejskimi i polskim funduszami.

Eurodesk to europejski program informacyjny dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Funkcjonuje w 33 państwach. Finansowany jest przez Komisję Europejską oraz rządy państw, które w nim uczestniczą. W zdecydowanej większości z nich - w tym w Polsce - Eurodesk działa w strukturach Narodowych Agencji Programu „Młodzież w działaniu”.

Nowe Punkty powstały w Główczycach, Brusach, Konarzynach, Sopocie, Nowym Dworze Gdańskim, Wejherowie, Smołdzinie i Ustce. Pełną listę punktów informacyjnych znajdą Państwo na stronie www.eurodesk.pl. Działają one przy organizacjach i instytucjach prowadzących działalność informacyjną i młodzieżową. Koordynatorem Sieci Eurodesk Pomorze jest Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk w Gdańsku prowadzony przez Stowarzyszenie Morena. Rozbudowa Sieci Eurodesk Pomorze będzie kontynuowana.
Eurodesk Polska odpowiada na pytania, prowadzi bazę programów grantowych, informuje o polityce młodzieżowej Unii Europejskiej, pomaga znaleźć partnerów do projektów, wydaje publikacje i newslettery, prowadzi eurolekcje, współpracuje z kilkudziesięcioma organizacjami w Polsce i kilkuset w Europie.

Do biura Eurodesk można zgłosić się jeśli:
- potrzebna Ci wiedza na temat jednego z krajów europejskich
- poszukujesz informacji o szkoleniach i możliwościach zdobywania funduszy w Polsce i w Europie
- chcesz nawiązać kontakt z rówieśnikami lub organizacjami z zagranicy
- szukasz partnerów do projektu
- organizujesz seminarium, szkolenie lub konferencje i chciałbyś zaprosić na nie młodzież z zagranicy lub potrzebujesz pomocy w innej sprawie związanej z edukacją, Europą lub działalnością młodzieżową

Lokalny Punkt Informacyjny Eurodesk
Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach
ul. Kościuszki 15, 76-220 Główczyce
e-mail: glowczyce@eurodesk.eu

Adresy wszystkich – regionalnych i lokalnych – polskich punktów Eurodesku znajdują się na stronie: www.eurodesk.pl.

Wirtualne muzeum-m

BIP


MS2018

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates