Dariusz Klimczak

Klimczak kolor 4 1Nasza gmina posiada wielu artystów tworzących dzieła nawiązujące do kultury ludowej i wywodzące się z dawnych rzemiosł i umiejętności przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Rzadko natomiast pojawiają się u nas artyści starający się łączyć piękno przyrody i niepowtarzalne dziedzictwo kulturalne Pomorza Środkowego z nowoczesną obróbką graficzną zdjęć.
Dlatego właśnie warto zapoznać się z pracami Dariusza Klimczaka - fotografa, który od kilku lat mieszka i tworzy w Główczycach i ich najbliższej okolicy. Posiada on liczne wyróżnienia artystyczne, a jego prace, nazywane czasem przez niego "fotomanipulacjami" zyskały uznanie w wielu krajach na całym świecie.


klimasDariusz Klimczak (1967), urodzony w Sieradzu, od 2006 roku mieszkający z rodziną w gminie Główczyce. Absolwent liceum plastycznego w Zduńskiej Woli. Niezależny dziennikarz, malarz, aforysta (Grand Prix VII edycji konkursu aforystycznego im. Leca, Nowy Targ 2005). Fotografuje z przerwami od 25 lat, od kilku z prawdziwą pasją…. Były prezes sieradzkiej grupy fotograficznej FOTOSIS, obecnie wolny strzelec. Na koncie ma kilka wystaw indywidualnych (m.in. Pabianice, Słupsk, Ostrołęka) oraz zbiorowych.
Preferuje kwadratowe kadry. Zwolennik zdjęć czarno-białych, choć nie stroni też od koloru. W swoich fotomanipulacjach poszukuje nastroju, anegdot i uniwersalnych symboli, które będą w stanie poruszyć oglądającego, zmusić go do refleksji lub uśmiechu.

 

 

 

Klimczak

Klimczak 2

Klimczak 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klimczak 4

Klimczak 5

Klimczak 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klimczak 8

Klimczak 9

Klimczak kolor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klimczak kolor 2

Klimczak kolor 3

Klimczak kolor 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz stronę autorską Dariusza Klimczaka

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


MS2018

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates