Zawody Breakdance "Pal Parkiet 2012" w Pruszczu Gdańskim

{phocagallery view=category|categoryid=28|imageid=205|float=left}

15 września 2012r. w Pruszczu Gdańskim juz po raz siódmy odbyły się zawody tańca breakdance "Pal Parkiet 2012". Nie mogło na nich zabraknąć grupy Haribo Crew Pobłocie ćwiczącej swoje umiejętności pod okiem Pawła Kamińskiego w Wiejskim Domu Kultury w Pobłociu.

Na zawody pojechało siedmiu młodych tancerzy, którzy mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z Pomorza. Była to również dobra okazja by nawiązać nowe znajomości i zapoznać się z innymi stylami tańca.

Cały turniej dzielił się na 3 kategorie: Kids battle (dzieci do lat 14), B-girl Battle (dziewczęta) oraz ogólną, w której mogli startowac wszyscy - B-boy Battle. Warto dodać, że nasza gminna grupa wystawiła do każdej z kategorii swoich przedstawicieli. Tak zwane bitwy odbywały się w systemie 1 vs. 1. Tylko na początku w B-boy Battle uczestnicy musieli przebyć przez eliminacje, z których wybierano najlepszych, ci natomiast walczyli już w normalnej regule.

W jury zasiadł jeden z najbardziej wyróżniających się bboys w Polsce - Paweł "ChuChu" Kątny - szerszej publiczności znany jako członek grupy Catch The Flava, która pojawiła sie ze zdumiewającymi pokazami w programie Got To Dance: Tylko Taniec. Oceniała uczestników również czołowa polska b-girls, czyli dziewczyn tanczących breakdance - Zofia Rojkowicz z grupy Lion Kingz. Po raz kolejny w jury miał okazję zasiąść także Paweł "Pawlotti" Kamiński, który jest m.in. trenerem grupy breakdance w WDK Pobłocie.

Niektórzy z reprezentantów Główczyc byli na tej imprezie już rok temu, tak jak Piotr "Alien" Mańkowski, który w tegorocznej edycji zajął II miejsce w kategorii Kids Battle.
Gratulujemy Alienowi oraz reszcie zwycięzców!

Na zawody z grupy Haribo Crew Pobłocie pojechali: Justyna Powideł, Ewelina Gac, Patrycja Powideł, Klaudia Jarosińska, Dawid Grzeszkowiak, Piotr Mańkowski oraz Daria Roda.

{phocagallery view=category|categoryid=28|limitstart=1|limitcount=6}

Tekst: Daria Roda, zdjęcia: Piotr "Becet" Sitkiewicz (portal breakdance.pl)