Wigilia Gminna w Główczycach

wigilia glowczyce 17-12-2011 13Dnia 17 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyło się ostatnie z zaplanowanych w tym roku spotkań wigilijnych dla Osób Starszych i Samotnych. Cały obszar gminy został podzielony na trzy części (w oparciu o miejscowości Główczyce, Pobłocie, Żelkowo) i w każdej z nich organizowano osobne spotkanie dla zaproszonych z okolicznych wsi mieszkańców.

Spotkania organizował Urząd Gminy Główczyce, który przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury zadbał o zapewnienie środków oraz zaopatrzeniową i logistyczną obsługę wszystkich imprez. Dzięki pracy ludzi dobrej woli, a także dzięki wpłatom i produktom podarowanym przez sponsorów zaproszone osoby mogły zjeść tradycyjny posiłek oraz poczuć radosną atmosferę świąt.

Potrawy na główczyckim stole przygotowane zostały przez pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Główczycach, a także przez Panie skupione w Kołach Gospodyń Wiejskich w Główczycach i Klęcinie. Przygotowania tych ostatnich przebiegały w radosnej atmosferze współpracy i bezinteresownego współdziałania na rzecz zorganizowania tak dużej uroczystości. Budynek Gminnego Ośrodka Kultury pełen był gwaru i gorączkowych przygotowań w które włączyli się również pracownicy GOK Główczyce oraz wolontariusze skupieni w Klubie Wolontariusza AMICUS. Dzięki ich pracy mogliśmy podziwiać pięknie przystrojoną salę oraz świątecznie udekorowane stoły. Wolontariusze zajęli się również obsługą kelnerską i pracą w szatni, doskonale odnajdując się pośród zaproszonych gości i zbierając liczne pochwały za swą pracę.

Uroczystość rozpoczęły jasełka wystawione przez Gimnazjum w Główczycach ? mogliśmy podziwiać ciekawą dekorację sceniczną oraz porywający występ młodych aktorów przybliżających nam dzieje biblijnej rodziny. Kolejne części występu przerywane były kolędami śpiewanymi przez dziewczęta w chórku. Po ich występie głos zabrał proboszcz parafii w Główczycach, by po krótkiej modlitwie zaprosić wszystkich do wspólnego przełamania się opłatkiem. Gdy życzenia dobiegły końca, a zaproszeni goście zasiedli do stołów nastąpiła druga część występów artystycznych, w której swoje umiejętności zaprezentowały dzieci i młodzież z grup muzycznych skupionych w Gminnym Ośrodku Kultury. Przedstawili oni program, na który składały się zarówno tradycyjne kolędy i pastorałki jak i bardziej nowoczesne utwory świąteczne jak ?Last Christmas? grupy Wham! czy utwór ?Uciekali? znany głównie z musicalu ?Metro?. Na zakończenie występów artystycznych mogliśmy usłyszeć kolędy zagrane na pianinie przez młodego, utalentowanego wychowanka ośrodka kultury ? Adriana Szewczuka.

Na spotkaniu pojawiło się około 100 zaproszonych gości, w tym liczni przedstawiciele władz gminy oraz kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych. Mimo niesprzyjającej pogody, tak licznie zgromadzeni goście pokazują, że warto organizować te tradycyjne spotkania by dać odrobinę ciepła i radości osobom starszym i samotnym.

wigilia glowczyce 17-12-2011 4

wigilia glowczyce 17-12-2011 12