Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych rozstrzygnięty!

{phocagallery view=category|categoryid=33|imageid=258|float=left}

Dnia 14 grudnia 2012 roku rozstrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową, do którego zgłoszono 13 prac wykonanych w świetlicach wiejskich naszej gminy. Dzieci wraz z opiekunami świetlic włożyły wiele trudu i pracy by wykonać piękne i dopracowane dzieła - w niektórych świetlicach prace nad szopkami trwały od kilku tygodni.
W piątek, wszystkie one trafiły do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie zostały ocenione przez komisję. Nie miała ona łatwego zadania i każda z prac mogła okazać się zwycięską. Ostatecznie I miejsce zdobyła Świetlica Wiejska w Rumsku (opiekun Janina Sufryt), II miejsce Świetlica Wiejska w Izbicy (opiekun Teresa Bartoszek), III miejsce Świetlica Wiejska w Będziechowie (opiekun Ewa Motyl), natomiast wyróżnienie trafiło do Świetlicy Wiejskiej w Żoruchowie (opiekun Agnieszka Schlutt).

Mimo, iż każdy z członków komisji mógł wskazać jedynie pięć, jego zdaniem najciekawszych prac, jednak praktycznie wszystkie szopki zyskały uznanie i zostały wskazane przez jednego lub dwóch członków komisji. Jak się okazało, o miejscach decydowały wspólne wskazania przynajmniej dwóch członków komisji, natomiast zwycięzca zyskał uznanie całej trójki oceniającej prace.

Komisja oceniająca w składzie:
ks. Tadeusz Stromski - proboszcz parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Główczycach
Joanna Lipczyńska - Sekretarz Gminy Główczyce
Paweł Żmuda - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach

za najlepsze uznała następujące prace:

I miejsce - Świetlica Wiejska w Rumsku (opiekun: Janina Sufryt)

2 konkurs szopek bozonarodzeniowych

II miejsce - Świetlica Wiejska w Izbicy (opiekun: Teresa Bartoszek)
III miejsce - Świetlica Wiejska w Będziechowie (opiekun: Ewa Motyl)

3 konkurs szopek bozonarodzeniowych4 konkurs szopek bozonarodzeniowych

Wyróżnienie - Świetlica Wiejska w Żoruchowie (opiekun Agnieszka Schlutt)

5 konkurs szopek bozonarodzeniowych

W konkursie wzięły udział także:

Świetlica Cecenowo (opiekun: Barbara Doba)
Świetlica Ciemino (opiekun: Sylwia Klein)
Świetlica Choćmirówko (opiekun: Grażyna Medwid)
Świetlica Dargoleza (opiekun: Dorota Katulska)
Świetlica Klęcino (opiekun: Henryka Purzycka)
Świetlica Podole Wielkie (opiekun: Barbara Trojanowska)
Świetlica Przebędowo (opiekun: Kamila Wintoniak)
Świetlica Szczypkowice (opiekun: Ewa Gołkiewicz)
Świetlica Wolinia (opiekun: Bogusława Stępkowska)

Wszystkie Świetlice Wiejskie biorące udział w konkursie otrzymają nagrody: pomoce plastyczne oraz gry edukacyjne. Wykonane prace wrócą do świetlic, by cieszyć jej twórców jeszcze długo po świętach Bożego Narodzenia. Dodatkowym wyróżnieniem dla twórców było również zaprezentowanie wykonanych prac podczas wigilii gminnej w Główczycach, w której wzięło udział blisko 200 osób - zarówno zaproszonych gości jak i młodych wykonawców wraz z rodzicami oraz podczas przedświątecznej sesji Rady Gminy w Główczycach.

{phocagallery view=category|categoryid=33|limitstart=5|limitcount=9}

Tekst: Paweł Żmuda, zdjęcia: Bogusław Chyła