[FILM] Bal Seniora "Złota Jesień"

bal seniora - zlota jesien 23W dniu 17 listopada 2012r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbył się Bal Seniora pod tytułem "Złota jesień". Młodzież z Klubu Wolontariusza "Amicus?, Ośrodek Pomocy Społecznej w Główczycach i GOK połączyli swoje siły by zorganizować tą imprezę.

Na licznie przybyłych Seniorów czekały występy artystyczne, ciepły posiłek oraz moc innych atrakcji.

Bal cieszył się ogromny powodzeniem, już po kilkunastu minutach cała sala była zapełniona. "Amicusy? pod dowództwem Pani Urszuli Żłobińskiej przygotowali dla seniorów wiele rozrywek: między innymi zagrali na bum bum rurkach piosenkę "Sto lat", wykonali kilka tańców, przygotowali różnorodne konkursy oraz skecz, który napisał Krystian Sibiński. Każdy z seniorów otrzymał mały prezent od młodzieży. Panie dostały bukiet kwiatów, a panowie małe kwiatki do butonierki. Dla seniorów wystąpiła również Młodzież GOK-u i pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy w Rumsku.

bal seniora - zlota jesien 7Na gości czekał ciepły poczęstunek, kawa, herbata i napoje. Podczas przerw w występach artystycznych, seniorzy mogli tańczyć. Para, która najlepiej się bawiła została ogłoszona Królem i Królową balu. Młodzież z Klubu Wolontariusza "Amicus" bardzo chętnie tańczyła z seniorami. Wolontariusze, aby dobrze się przygotować do balu ukończyli specjalne szkolenie dwudniowe. Natomiast przez ostatnie dwa tygodnie spotykali się codziennie, aby zrobić dekorację i ćwiczyć wybrany przez siebie zadania.
Tekst: Krystian Sibiński (Klub Wolontariusza AMICUS)

Zdjęcia i nagranie filmowe: Katarzyna Rakowska, Sebastian Röder, Mateusz Stępkowski, Bogusław Chyła

Specjalna relacja z Balu Seniora napisana przez Panią Emilię Zimnicką:

Spotkanie seniorów

17 listopada 2012 roku, w pięknie odremontowanej sali GOK odbyło się spotkanie seniorów z Gminy Główczyce, przygotowane przy udziale Dyrektora GOK Pana Pawła Żmudy i Pani Urszuli Żłobińskiej z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Uroczystość otwarła Pani Krystyna Oczachowska z Ośrodka Pomocy Społecznej i Dyrektor GOK. Przyjęcie przygotowali wolontariusze pod kierunkiem Pani Urszuli. Już przy wejściu witali gości z wielką galanterią. Pomagali rozebrać się paniom z ciepłych okryć. Otrzymałyśmy przygotowane kwiaty, a panowie mieli przypinane bukieciki. Stoły uginały się od smacznego jedzenia. Była herbata, kawa, słodkości. Wszystko to odbywało się przy akompaniamencie dobrej nastrojowej muzyki. Młodzież z gracją podawała posiłki, dbając aby nikomu niczego nie zabrakło. Następnie były występy artystyczne niepełnosprawnych z Rumska oraz młodzieży z Główczyc. Zabawa taneczna pozwoliła zapomnieć seniorom o kłopotach codziennego dnia. Było pięknie, nastrojowo. Młodzi wolontariusze prosili nas-starszych do tańca. Pani Żłobińska prowadziła zgrabne konkursy. Wybrana została królowa i król balu - najlepsza para taneczna. Zostali nimi Pani Gizela Ciborowska ze Zgierza i Pan Majchrzyk z Warblina. Paradowali w złotych koronach, otrzymali również nagrody, podobnie jak też i pozostali uczestnicy konkursu. Wiele trudu włożyli ludzie, aby stworzyć imprezę o tak miłej atmosferze. ?Ja tam byłam miód i wino piłam?, a co widziałam ku wiadomości innych opisałam.
Emilia Zimnicka

bal seniora - zlota jesien 24