Spotkanie Opłatkowe

wigilia wynikPrzypominamy i ponownie zapraszamy wszystkich seniorów oraz samotnych z naszej gminy na spotkanie opłatkowe!

Odbędzie się ono dnia 16 grudnia o godz. 16:00 w hali sportowej w Główczycach.

Jednak mamy do Was apel: zabierzcie ze sobą tych, którzy dotąd nie brali udziału w takich spotkaniach . Zapraszamy!

Mikołajki z Zumbą

IMG 8624

W sobotę 9 grudnia mieszkańcy Pobłocia, Rzuszcz i Stowięcina mieli okazję uczestniczyć w Mikołajkowej Zumbie Kids Party prowadzonej przez Annę Mrozik, dzięki której mogli aktywnie spędzić czas w rodzinnym gronie. Wziąć udział mógł każdy, kto tylko miał ochotę potańczyć przy świątecznych piosenkach. Zebrało się liczne grono zarówno dzieci jak i rodziców. Świąteczne układy choreograficzne porwały do wspólnej zabawy wszystkich zgromadzonych. Szczególną atrakcją były odwiedziny Świętego Mikołaja, który grzeczne i aktywne dzieci nagradzał słodkimi upominkami.
 
Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z Mikołajkowej Zumby w Pobłociu :)
 
Czytaj więcej...

Święty Mikołaj zawitał do Główczyc!

IMG 8494

6 grudnia mieszkańcy Główczyc mogli poczuć magię zbliżających się świąt za sprawą przechadzającego się po ulicach Świętego Mikołaja częstującego przechodniów słodyczami. Nasz świąteczny gość odwiedził okoliczne sklepy oraz instytucje. Postanowił również pokibicować dzieciom podczas Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej odbywającego się na hali sportowej. Odwiedziny Mikołaja wywołały uśmiechy na twarzach zarówno dzieci jak i dorosłych. 
 
Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z tej niezwykłej wizyty.
 
 
 
Czytaj więcej...

Zapraszamy na koncert charytatywny Ivana Komarenko

plakat ivan koncert

IV Amatorski Turniej Piłki Ręcznej już za nami...

IV Amatorski Turniej Pilki Recznej 1425 listopada 2017 roku stolicą amatorskiej piłki ręcznej w powiecie słupskim były Główczyce. To tutaj odbył się Amatorski Turniej Piłki Ręcznej drużyn seniorskich. W Główczycach spotkaliśmy się po raz 4. W tej edycji do zawodów zgłosiło się 8 zespołów:

- Team Lębork                                               - Gimnazjum Potęgowo

- Sudersi                                                        - Team Tirim

- No i Fajnie                                                   - Youngboys

- Drzewniak                                                   - MTPP

Czytaj więcej...

Projekt „Nasze Wielkie Historie” - Wyjątkowe Historie – Niezwykli Ludzie...

23915566 10215124761179223 8608200363639768847 nGminny Ośrodek Kultury w Główczycach brał dział w projekcie „Nasze Wielkie Historie”. Uczniowie uczestniczyli w specjalnych warsztatach historycznych, poświęconych metodologi archiwizowania historii, a następne rozpoczęli przeprowadzanie przeprowadzanie serii wywiadów. Po czym zbierali informacje zarówno zapamiętanych działaczach niepodległościowych oraz o zwykłych obywatelach, sięgając do archiwów domowych jak i źródeł oficjalnych.

W dniach 27 – 28 listopada nasza grupa młodzieży która zaangażowała się w realizacje projektu „ Nasze Wielkie Historie” miała okazje pojechać i wziąć udział w wernisażu podsumowującym w Warszawie. W dzień przyjazdu w ramach projektu mieli okazje zwiedzić „Pałac Prezydencji” oraz warszawka Galerie Kordegarda, a także obejrzeć w niej wyświetlone filmy dotyczące odzyskiwania Niepodległości przez Polskę. Po zwiedzaniu nasza młodzież miała możliwość spotkania i poznania się z innymi uczestnikami projektu z całej Polski.

Czytaj więcej...

Rozpoczynamy REMONT GOK-u

remont baner wwwRozpoczynamy długo oczekiwany remont naszego ośrodka kultury i biblioteki.

Wejście do budynku GOK od strony sklepu Mini Market, ul. Ciemińska

Biuro czynne pon-ptk. w godz. 9:00-17:00

tel. 59 811 61 27 
tel. kom. 508 210 032

Zajęcia z GOK przeniesione:
- świetlica (pn-ptk 14:00-18:00) – Hala Sportowa, salka tenisowa
- zajęcia taneczne (wt. 18:00-19:30) – Hala Sportowa, salka linowa
- zajęcia wokalne (wt. 16:00 – 19:30) – Hala Sportowa, pomieszczenie instruktorskie
- Klub Kobiet Kreatywnych (czw. 15:00-17:00) – biblioteka w Główczycach

 

Nasze Wielkie Historie!

plakatPolska – matka szczególna

9 województw i 15 instytucji z całego kraju. Dziesiątki spotkań i rozmów, przewertowanych pamiętników, ksiąg parafialnych i raportów. I wreszcie jedna wystawa, podsumowująca wspólny projekt „Nasze Wielkie Historie”. Już 28 listopada zapraszamy do budynku PROM Kultury Saska Kępa na uroczysty wernisaż!

W 2018 roku będziemy obchodzić wyjątkową rocznicę – 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzięki wsparciu dotacyjnemu z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA 15 instytucji kultury z całego kraju, uczestniczących w tegorocznej edycji projektu „Zaproś nas do siebie”, połączyło siły w realizacji wspólnej wystawy, upamiętniającej ten szczególny moment w historii naszego kraju. Inicjatywa została objęta honorowym patronatem Narodowego Centrum Kultury.

15 instytucji zaangażowało do pomocy najmłodszych mieszkańców swoich miejscowości. W Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach uczniowie uczestniczyli w specjalnych warsztatach historycznych, poświęconych metodologii archiwizowania historii, a następnie rozpoczęli przeprowadzanie serii wywiadów. Zbierali informacje zarówno o zapamiętanych działaczach niepodległościowych, jak i zwykłych obywatelach, sięgając do oficjalnych źródeł i domowych archiwów.

Czytaj więcej...

Siatkarskie emocje ponownie w Główczycach

IMG 7887

8 drużyn wzięło udział w Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich, który odbył się na hali sportowej w Główczycach przy ulicy Skórzyńskiej. Rozgrywki odbyły się 18 listopada 2017 r. o godzinie 14:00 i trwały ponad sześć godzin. Organizatorem zawodów był Gminy Ośrodek Kultury w Główczycach. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, a najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Nasz-Dach Stężyca.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 42

Wirtualne muzeum-m


Maczuga Stolema 2017 banner kwadrat

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

GrajDolek

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates