Wyjazd do Teatru Nowego w Słupsku na Allo Allo!

Allo Allo50 osób wzięło udział w zorganizowanym wyjeździe na spektakl "Allo, Allo!" do Teatru Nowego w Słupsku. Był to pierwszy taki zorganizowany wyjazd od wielu lat i spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy Główczyce.

Planujemy cykliczne wyjazdy na spektakle grane w Słupsku oraz Gdańsku. Kolejny, najbliższy wyjazd odbędzie się 28 listopada na spektakl Boeing Boeing, a następny 13 grudnia na musical "Love Story".

Zapraszamy do rezerowowania biletów w biurze GOK-u. Ilość miejsc ograniczona!

teatr

Nowa inicjatywa i nowy pomysł dla tych którzy chcieliby skorzystać z oferty teatralnej dostępnej w Słupsku i nie tylko. Zamierzamy organizować wyjazdy na spektakle teatralne grane w najbliższej okolicy, a także, o ile będzie taka możliwość, zapraszać grupy teatralne z występami do Główczyc.

Na początek proponujemy wyjazd do Teatru Nowego w Słupsku gdzie obejrzymy sztukę na podstawie znanego serialu telewizyjnego "Allo Allo"

Spektakl na który się wybieramy odbędzie się 11 października (niedziela) o godz. 19:00. Wyjazd spod GOK-u w Główczycach o godz. 18:00.

Koszt biletu to 30 zł/os. i obejmuje on wejście na spektakl teatralny oraz dojazd z Główczyc do Słupska i powrót po spektaklu.

Zachęcamy do robienia wcześniejszych rezerwacji oraz wpłat, gdyż ilość miejsc jaką dysponujemy w autobusie jest ograniczona.

Zapisy oraz informacji udzielamy przez facebook oraz pod nr tel. 508 210 032 oraz stacjonarnym w biurze (59) 811 61 27

Informacje o spektaklu:

Allo Allo to sceniczna wersja popularnego w Polsce brytyjskiego serialu komediowego. Twórcy serialu i autorzy farsy, David Croft i Jeremy Lloyd, wykorzystali i sparodiowali wiele wątków z innego brytyjskiego serialu pt. ?Secret Army", nadawanego w BBC pod koniec lat 70. W Polsce prapremiera sztuki odbyła się w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej w 2006 roku. Tytuł utworu pochodzi z rodzimej stacji BBC, która w czasie wojny nadawała do okupowanej Francji audycje radiowe zaczynające się od słów: ?Allo, Allo!"
Akcja farsy toczy w kawiarni ?Cafe Rene" w miasteczku Nouvion w okupowanej przez Niemców Francji. Kawiarenka jest miejscem załatwiania szemranych interesów przez skorumpowanych oficerów niemieckich i punktem operacyjnym działaczy Ruchu Oporu.
Właściciel kawiarni, Rene Artois, walczy równie dzielnie jak żołnierze na froncie, aby jego żona Edith nie dowiedziała się, iż ma on romans z kelnerkami Yvette i Mimi. Oczywiście Yvette nie wie o romansie z Mimi, a Mimi o romansie z Yvette! Jeden fałszywy ruch i Rene grozi śmierć: albo ze strony Niemców, dla których przechowuje w kiełbasie fałszywy obraz Upadłej Donny z wielkim cycem mistrza damskich biustów van Klompa, albo ze strony Ruchu Oporu, jeśli odmówi udziału w obłąkańczym spisku mającym na celu zabicie Hitlera, lub też ... z rąk zazdrosnej małżonki! Rene ukrywa w kawiarni nie tylko dwóch brytyjskich pilotów, ale również ów słynny obraz, którego sprzedaż po wojnie ma mu zapewnić dostanie życie ... niekoniecznie z żoną. Obraz jest również obiektem pożądania Her Flicka z gestapo, któremu towarzyszy nieodłączna Helga. W najmniej odpowiednim momencie zawsze pojawiają się w kawiarni fanatyczni członkowie Ruchu Oporu: Michelle, Madame LeClerc i oficer Crabtree w przebraniu francuskiego żandarma. Autorzy nie zostawiają na nikim suchej nitki. W postaciach fajtłapowatych oficerów czy namiętnych partyzantek z Ruchu Oporu, ośmieszeni zostają wszyscy: Niemcy, Francuzi, Włosi i Anglicy. Aby podkreślić szyderczy dowcip tekstu i umiejętne żonglowanie stereotypami, reżyser Jan Tomaszewicz zrealizował spektakl w koncepcji muzyczno-kabaretowej.