Gminne Obchody Dnia Kobiet dla KGW

IMG 0944Jak co roku dla Pań zrzeszonych w Kołach Gospodyń Wiejskich zostały zorganizowane obchody Dnia Kobiet. W tym roku gospodarzem imprezy zorganizowanej na sali udekorowanej specjalnie na tę okazję przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół w Stowięcinie było KGW w Stowięcinie. Oprócz organizatorów, na obchodach pojawiły się Panie z KGW Główczyce, KGW Będziechowo wraz z kołem seniorek, KGW Choćmirówko, KGW Wielka Wieś,  KGW Żelkowo oraz KGW Dargoleza.

Wszystkie Koła przygotowały smakowite potrawy wabiące smakiem i zapachem. Licznie przybyli również przedstawiciele Rady Gminy oraz władze gminy z wójt Teresą Florkowską na czele. Tego dnia wyjątkowo to nie Pani wójt przyszło przywitać wszystkich zgromadzonych gości - zrobił to wicewójt, Arkadiusz Hofman, którzy życzył wszystkim zgromadzonym Paniom samych radosnych chwil i szampańskiej zabawy. Nie zabrakło kwiatów dla wszystkich Pań, które wręczali im Radni Gminy.

IMG 0965Następnie przyszedł czas na część artystyczną, którą rozpoczęli wokaliści z Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach oraz śpiewające KGW Stowięcino. Potem kolejne koła prezentowały swoje programy rozrywkowe - wiersze, piosenki czy kawały. Salwy śmiechu towarzyszyły występom również w dalszej części, kiedy to wystąpił kabaret MaKaBa ze Szczypkowic. Kamil I Maciej Karolewscy wspierani przez Mateusza i Ewę Gołkiewiczów ze Szczypkowic pokazali cztery przezabawne skecze, które rozbawiły publiczność do łez. Brawom i prośbą o bis-y nie było końca. Następnie przyszedł czas na wspólne karaoke i rozmowy przy stołach przy których wszystkie koła integrowały się do późnych godzin nocnych.

IMG 0987IMG 0998IMG 1045

Zobacz pełną galerię zdjęć z obchodów Dnia Kobiet (81 zdjęć)

Tekst: Paweł Żmuda, zdjęcia Bogusław Chyła