Gminne Targi Edukacyjne Główczyce 2014

Targi Edukacyjne Glowczyce 25 marca 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyła się pierwsza edycja Gminnych Targów Edukacyjnych przeznaczonych dla uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Gimnazjum w Główczycach z inicjatywy pedagoga i doradcy zawodowego pani Sylwii Pilarczyk oraz pedagoga pani Małgorzaty Mikulak.

Kilkunastu wystawców z powiatu słupskiego i lęborskiego zaprezentowało szeroką ofertę edukacyjną skierowaną do osób kończących gimnazjum. Decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej będzie podejmowało około 120 uczniów z terenu gminy Główczyce, którzy z uwagą zapoznawali się z ofertami poszczególnych szkół.

Targi Edukacyjne Glowczyce 1Na spotkanie zaproszono gimnazjalistów i nauczycieli z placówek oświatowych gminy Główczyce: Zespołu Szkół w Stowięcinie, Zespołu Szkół w Pobłociu, Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Żelkowie, Gimnazjum w Główczycach, Gimnazjum w Szczypkowicach. Targi edukacyjne rozpoczęły się przemówieniem dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących pani Beaty Głowackiej. W dalszej części spotkania nastąpiła prezentacja zaproszonych słupskich szkół ponadgimnazjalnych. Przedstawiciele placówek mieli możliwość przekazać informacje dotyczące zarówno zajęć obowiązkowych w danej szkole, jak i bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań oraz wielu innych szkolnych atrakcji. Gimnazjaliści mogli poznać poszczególne edukacyjne profile, sukcesy uczniów szkół średnich oraz możliwości, jakie daje zdobywanie wiedzy w każdej z zaproszonych placówek.

W kolejnej części targów uczestnicy poznawali szczegóły oferty słupskich szkół dzięki specjalnie przygotowanym ekspozycjom. Podczas indywidualnego zwiedzania stoisk wszyscy zainteresowani mogli dodatkowo otrzymać ulotki informacyjne lub skonsultować się z uczniami i nauczycielami zaproszonych szkół średnich.

Targi Edukacyjne Glowczyce 29Spotkanie urozmaicone zostało humorystycznym występem artystycznym grupy teatralnej Gimnazjum w Główczycach. Na zakończenie targów zaprezentował się również zespół taneczny działający przy główczyckim gimnazjum.

To pierwsza tego typu organizacja targów edukacyjnych w gminie Główczyce. Organizatorzy chcą w kolejnych latach rozwinąć i urozmaicić przedsięwzięcie. Dzięki tego typu spotkaniom młodzież gimnazjalna ma możliwość uzyskać szeroką wiedzę na temat aktualnej oferty szkół ponadgimnazjalnych w regionie słupskim. To idealne rozwiązanie dla tych osób, które nadal nie podjęły decyzji w kwestii wyboru dalszej drogi edukacyjnej po ukończeniu gimnazjum.

Targi Edukacyjne Glowczyce 3Targi Edukacyjne Glowczyce 4Targi Edukacyjne Glowczyce 5

Targi Edukacyjne Glowczyce 6Targi Edukacyjne Glowczyce 7Targi Edukacyjne Glowczyce 8

Targi Edukacyjne Glowczyce 9Targi Edukacyjne Glowczyce 10Targi Edukacyjne Glowczyce 11

Targi Edukacyjne Glowczyce 12Targi Edukacyjne Glowczyce 13Targi Edukacyjne Glowczyce 14