Break Scena zdobyta!

breakscenaW jednym z najpopularniejszych gdańskich miejsc rozrywki dla młodzieży w Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury, w dniu 23 marca 2013r. mogliśmy zaobserwować absolutny brak grawitacji! Stało się to za sprawą Ogólnopolskich Zawodów Breakdance ?BreakScena? organizowanych przez Scenę Muzyczną GAK przy współpracy z Pawłem Kamińskim ?Bboy Pawlotti?.

Turniej skierowany był zarówno do osób początkujących jak i doświadczonych. Przedstawiciele różnych szkółek Breakdance z całej Polski zmagali się w kategorii 2 vs 2, zaś Ci starsi stażem rywalizowali w kategorii 1 vs 1. Grupę Haribo Crew Pobłocie reprezentowali: Klaudia Jarosińska, Daria Roda, Paulina Czerwonka, Natalia Czerwonka, Ewelina Gac, Piotr Mańkowski oraz Dawid Grzeszkowiak. Dwaj ostatni triumfowali w swojej kategorii.

Frekwencja uczestników obu kategorii dopisała ? wystąpiło 35 par tanecznych oraz 25 tancerzy solo. Byli to reprezentanci Gdańska, Gdyni, Słupska, Damnicy, Główczyc, Pobłocia, Pruszcza Gdańskiego, Trąbek Wielkich, Rumi, Redy, Lęborka, Bydgoszczy, Łowicza oraz Chodzieży. Co więcej, tancerzy dopingowała liczna publiczność, która świetnie bawiła się przy rytmach funk serwowanych przez najlepszego trójmiejskiego Dj Horbę oraz przy żywiołowym prowadzeniu Pawlottiego. W czasie trwania turnieju udostępnione były dwie sale rozgrzewkowe, gdzie tancerze mogli wspólnie trenować.

breakscena 2Celem wydarzenia było wyłonienie najlepszych tancerzy, czego dokonało jury składające się z uznanych tancerzy sceny Breakdance w Polsce: Bboy Slam (Young Flava, Pruszcz Gdański), Bboy Mendi (Young Flava, Pruszcz Gdański), Bboy Żółw ( Kings of Warsaw, Warszawa).  W kategorii 2 vs 2 zwyciężyli przedstawiciele grupy Breakdance Haribo Crew Pobłocie ? Piotr Mańkowski oraz Dawid Grzeszkowiak. Stoczyli oni finałową walkę z przedstawicielami Łowicza Central Squad, którzy od początku zawodów typowani byli na zwycięzców.

W kategorii 1 vs 1, która dostarczyła wiele niesamowitych wrażeń dla publiczności jak i młodszych stażem tancerzy, zwyciężył reprezentant Gdańska Stanisław Pawłowski ?Bboy Stachu?, który rywalizował zacięcie z ?Bboy Wickedem?, reprezentantem szczecińskiej ekipy Mad Skillz. Dla najlepszych tancerzy ufundowane zostały nagrody rzeczowe a dla zwycięzcy kategorii 1 vs 1 nagroda pieniężna. ?BreakScena? umożliwiła wspólny trening z nutką rywalizacji dla doświadczonych tancerzy jak i dla tych, którzy to doświadczenie dopiero zdobywają.

breakscena 3

Tekst i zdjęcia: Paula Hołowienko