Wystawa KWADRART w GOK Główczyce

Kwadrart GOKW ostatnią sobotę, 6 października, w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbył się wernisaż prac fotograficznych Dariusza Klimczaka, stypendysty Starosty Słupskiego. To trzecia, ostatnia z wystaw zorganizowanych w ramach stypendium przyznanego fotografowi w maju 2012r. Autor zaprezentował 20 czarno-białych prac inspirowanych krajobrazami Pomorza oraz pokaz multimedialny z własną muzyką.
Zdradził nam również źródła inspiracji oraz sposoby tworzenia ze zwykłych zdjęć ciekawych i intrygujących montaży.

Kwadrart GOK 1Wcześniejsze wystawy artysty odbyły się w Pobłociu (sierpień 2012) oraz Potęgowie (wrzesień 2012). Wystawa prezentowana była wcześniej także w Lublinie oraz Sieradzu. W planach jest co najmniej kilka kolejnych lokalizacji w których ma zostać pokazana.

Dariusz Klimczak ? ur. w 1967r. w Sieradzu, od 6 lat mieszkający z rodziną w Główczycach. Z zawodu plastyk, były dziennikarz. Autor dwóch tomików aforyzmów: ?Aforyzjaki? i ?Klocki ego?. Laureat Grand Prix konkursu aforystycznego im. Stanisława Leca w Nowym Targu (2005). Jego prace fotograficzne zdobywają wyróżnienia i nagrody w międzynarodowych przeglądach i konkursach fotograficznych.

Fotografią zajmuje się od 30 lat. Preferuje kwadratowe kadry i fotografię czarno-białą, choć nie stroni od koloru. W swojej twórczości poszukuje uniwersalnych symboli, które mogą wzruszyć oglądającego, zmusić go do refleksji lub uśmiechu. Ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i udział w kilku zbiorowych.

Kwadrart GOK 2

Kwadrart GOK 3