Sierpniowy piknik rodzinny w Główczycach

sierpniowy piknik rodzinny 12W sobotę, 18 sierpnia 2012 roku, na stadionie w Główczycach odbył się Piknik rodzinny. Impreza rozpoczęła się po południu od gier i zabaw dla dzieci prowadzonych przez Klub Wolontariusza "AMICUS", następnie o godz. 18:00 wystąpił Teatr Władca Lalek z autorskim przedstawieniem "Słupski chłopczyk" - historią mocno powiązaną z regionem słupskim.
Po zapadnięciu zmroku do tańca przygrywał zespół AMADOS ze Słupska, a punktualnie o 22:00 mieszkańcy Główczyc wypuścili w niebo ponad sto latających lampionów, zgodnie z chińską tradycją mającą zapewnić szczęście i pomyślność.

sierpniowy piknik rodzinny 4Gry i zabawy już od godziny 14 były prowadzone przez Klub Wolontariusza "AMICUS" - wolontariusze tradycyjnie już przygotowali masę artrakcji dla najmłodszych: na chętnych czekały gry i zabawy plenerowe, zabawy z chustą Klanzy, malowanie twarzy czy tworzenie wielkich baniek mydlanych.

Kolejną atrakcją popołudnia był występ grupy teatralnej - Teatr Władca Lalek ze spektaklem "Słupski Chłopczyk". Fabuła przedstawienia osnuta jest wokół życiowych perypetii Słupskiego Chłopczyka, którego wizerunek pojawił się po raz pierwszy w 1925 roku na etykiecie produkowanego w Słupsku sera typu camembert. Był najsłynniejszym produktem ówczesnej mleczarni. Osiągnął tak wysoką popularność, że już w latach 30-tych XX wieku układano o nim wierszyki, wydawano pocztówki i śpiewano piosenki. Po ponad 60 latach Słupski Chłopczyk ponownie rusza w drogę, tym razem w kolorowym, rozśpiewanym spektaklu, dzięki któremu młodzi i nieco starsi widzowie mogą się przekonać, jak wiele jest prawdy w porzekadle "cudze chwalicie, swego nie znacie".

sierpniowy piknik rodzinny 14Wieczorem dzieci ustąpiły miejsca dorosłym, a w miejsce GOK-owskiego nagłośnienia pojawił się zespół AMADOS przy którego muzyce przybyli mieszkańcmy mogli bawić się do późnej nocy.
Punktualnie o godzinie 22 wygasiliśmy część oświetlenia na stadionie, by zaprosić mieszkańców do najbardziej widowiskowej części wieczoru - w ciągu kilku minut wypuściliśmy w niebo ponad 100 latających lampionów. Każda pełnoletnia osoba mogła wypuścić nasz lampion biorąc udział w tym pięknym widowisku, nawiązującym do wielowiekowej tradycji. Latające lampiony szczęścia znane są bowiem w Chinach od setek lat, nazywane są również lampionami życzeń lub lampionami spełnionych marzeń. Obecnie wiele osób używa lampionów, aby zapewnić sobie pomyślność i spełnienie życzeń. Zakochani wypuszczają lampiony, aby zapewnić się o wzajemnym uczuciu, a znajomi i rodziny wypuszczają je, aby wzajemnie się pozdrowić i życzyć sobie wszystkiego dobrego.
Dziękujemy serdecznie Ochotniczej Straży Pożarnej z Główczyc za zabezpieczenie akcji puszczania lampionów oraz wsparcie przy organizacji Pikniku.

sierpniowy piknik rodzinny 1

sierpniowy piknik rodzinny 7