Uroczystość z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

akademia3maja 14W Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyła się uroczystość z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Salę licznie wypełnili przedstawiciele władz gminnych i przybyli na obchody mieszkańcy. Zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć część oficjalną obchodów połączona z realizacją projektu edukacyjnego ?Dlaczego świętujemy dzień 3 Maja? przygotowanego przez klasę III Gimnazjum w Żelkowie.
Następnie wystąpiły sekcja muzyczna i taneczna prowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury. Goście mieli okazję usłyszeć utwory w aranżacji młodzieży oraz obejrzeć pokaz tańca nowoczesnego. Zapraszamy do przeczytania relacji oraz do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

Występ uczniów z Żelkowa był częścią szeroko zakrojonego projektu edukacyjnego. Oprócz przedstawienia artystycznego uczniowie przygotowali portrety głównych bohaterów wydarzeń z XVIII wieku, które ozdobiły ściany sali widowiskowej GOK-u. Wspierani przez nauczycieli zaprojektowali i wykonali zarówno zaproszenia na uroczystość, jak i laurki wręczane przedstawicielą władzy i mieszkańcom.

3majaBarwne przedstawienie było przerywane utworami wokalnymi, a na zakończenie uczniowie odtańczyli tradycyjnego polskiego poloneza. Całość występu została nagrodzona głośną owacją publiczności, która doceniła zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uroczystości. Po przedstawieniu młodzi aktorzy zeszli ze sceny by podarować widzom kwiaty, zarówno prawdziwe jak i te wykonane z bibuły. Nad wszystkim czuwała Pani dyrektor Dorota Sibińska.

Następnie przyszedł czas na występ grupy tanecznej Artmes prowadzonej w GOKu przez Panią Magdalenę Jednachowską. Dziewczęta trzykrotnie zaprezentowały swoje umiejętności tańcząc przy różnych podkładach muzycznych. Ich występy przeplatały się z występami młodych wokalistów ćwiczących pod okiem Pana Rafała Przybyło. Mogliśmy usłyszeć między innymi "Mury" pięknie odśpiewane przez Danielę Szymańską, swoje umiejętności zaprezentowali również Patryk Jaszek, Ada Ambroszczyk oraz Zespół Nutki. Każdy utwór nagradzany był brawami, a młodzi artyści zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

akademia3maja 1

akademia3maja 2