Podsumowanie konkursu ,,Piękna Wieś"

Wdowiak 1Podczas tegorocznego Główczyckiego Festiwalu Lata odbyło się oficjalne podsumowanie III edycji konkursu „Piękna Wieś”, organizowanego pod Patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Główczyce.

Zgodnie z regulaminem Konkurs został zorganizowany w 2 kategoriach: „Wieś” oraz „Prywatna posesja mieszkalna”.

Do Konkursu zgłoszono 8 wsi i 21 posesji, spośród których Komisja Konkursowa wybrała najciekawsze przykłady integracji i aktywizacji społeczności wiejskich oraz wykorzystania lokalnych walorów naturalnych i kulturowych dla rozwoju i poprawy estetyki miejscowości.

Pierwsze miejsce - bon o wartości 3000 zł zdobyła Dargoleza. Komisja pod uwagę brała m.in. ogólny wygląd wsi, dbałość o ochronę środowiska przyrodniczego, ochronę i kultywowanie dziedzictwa kulturowego wsi, formy aktywizacji i zaangażowanie mieszkańców oraz umiejętność zaprezentowania wsi podczas wizytacji komisji konkursowej. Drugie miejsce w kategorii “Wieś” i 2500 zł uzyskała miejscowość Główczyce, trzecim miejscem i bonem w wysokości 2000 zł nagrodzono Pobłocie. Na wyróżnienie i bon 150 zł w tej kategorii zasłużyło również Rumsko. Pozostałe miejscowości nagrodzono upominkami. Wszystkie miejscowości otrzymały dyplomy oraz rośliny ozdobne.

W konkursie “Piękna Wieś 2018” wręczono także nagrody w kategorii “Prywatna posesja mieszkalna”. Pierwsze miejsce i bon o wartości 700 zł przypadło Państwu Teresie i Jarosławowi Wdowiak z Pobłocia, drugie miejsce i bon o wartości 500 zł otrzymała Pani Danuta Kot z Izbicy, trzecie miejsce i bon w wysokości 300 zł uzyskała Pani Bogumiła Czyżewska z Pobłocia. Na wyróżnienie i bon o wartości 150 zł oraz dyplom wyróżnienia w tej kategorii zasłużyli: Pani Marianna Babiarz, Państwo Jolanta i Jarosław Hildebrandt, Pani Natalia Szafałowicz, Pani Teresa Choma, Państwo Renata i Jan Szlakiewicz oraz Pani Ilona Dembek. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki oraz dyplomy za udział. Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone rośliny ozdobne.

Nagrody zostały wręczone przez Przewodniczącego Rady Gminy Główczyce – Pana Michała Matkowskiego, Wójt Gminy Główczyce – Panią Teresę Florkowską oraz Sekretarz Gminy Główczyce – Panią Joannę Lipczyńską.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Babiarz 2Czyżewska 1Dembek
GłówczyceHildebrandtMikulak