III Gminne Targi Edukacyjne w Główczycach

Targi Edukacyjne 349 marca 2016 r. na hali sportowej  w Główczycach odbyła się trzecia edycja Gminnych Targów Edukacyjnych przeznaczonych dla uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Gimnazjum w Główczycach z inicjatywy pedagoga i doradcy zawodowego pani Sylwii Pilarczyk oraz pedagoga pani Małgorzaty Mikulak, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Główczycach.

Dziewiętnaście szkół z powiatu słupskiego i lęborskiego zaprezentowało szeroką ofertę edukacyjną skierowaną do osób kończących gimnazjum. Decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej będzie podejmowało w tym roku szkolnym  około 102 uczniów z terenu gminy Główczyce, którzy z uwagą zapoznawali się z ofertami poszczególnych szkół.

Na spotkanie zaproszono gimnazjalistów i nauczycieli z placówek oświatowych gminy Główczyce: Zespołu Szkół w Stowięcinie, Zespołu Szkół w Pobłociu, Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Żelkowie, Gimnazjum w Główczycach, Gimnazjum w Szczypkowicach. Targi edukacyjne rozpoczęły się przemówieniem dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących pani Beaty Głowackiej. W dalszej części spotkania nastąpiła prezentacja zaproszonych słupskich i lęborskich szkół ponadgimnazjalnych. Przedstawiciele placówek mieli możliwość przekazać informacje dotyczące zarówno zajęć obowiązkowych w danej szkole, jak i bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań oraz wielu innych szkolnych atrakcji. Gimnazjaliści mogli poznać poszczególne edukacyjne profile, sukcesy uczniów szkół średnich oraz możliwości, jakie daje zdobywanie wiedzy w każdej z zaproszonych placówek.

Utworzone zostało również stanowisko poradnictwa zawodowego, gdzie konsultacji udzielał przedstawiciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
W kolejnej części targów uczestnicy poznawali szczegóły ofert szkół dzięki specjalnie przygotowanym ekspozycjom. Podczas indywidualnego zwiedzania stoisk wszyscy zainteresowani mogli dodatkowo otrzymać ulotki informacyjne lub skonsultować się z uczniami i nauczycielami zaproszonych szkół średnich.

Trzecia edycja Targów Edukacyjnych w Główczycach spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Organizatorzy mają nadzieję, że udział w imprezie ułatwi gimnazjalistom właściwy wybór dalszej drogi edukacji.

Targi Edukacyjne 1Targi Edukacyjne 2Targi Edukacyjne 3

Targi Edukacyjne 4Targi Edukacyjne 5Targi Edukacyjne 8